10’ar bin TL’lik teminatla serbest kaldılar

banner37

Gazimağusa’da kokain ve MDMA’dan tutuklanan İ.K. ve B.S., teminat duruşmasına çıkarıldı

10’ar bin TL’lik teminatla serbest kaldılar
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçundan tutuklanan 2 genç aleyhine yürütülen soruşturma tamamlandı.

Meseleyle ilgili günlerdir poliste  tutuklu bulunan İ.K. ve B.S., ileride yargılanmak üzere, KKTC dışına çıkmaktan men edilip, 10’ar bin TL nakdi teminata bağlandı.

Dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için PGM’ye bağlı NKÖ görevli polis memuru Hüseyin Özdesoy’u yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Hüseyin Özdesoy, 27 Nisan Ocak 2021’de alınan ihbar üzerine, zanlıları, İ.K’nin işyerinde, B.S. ile bulunduğu sırada tespit ettiklerini anlattı.

Hüseyin Özdesoy, zanlılara, tasarruflarında bulundurdukları cüzi miktardaki kokain ve MDMA türü uyuşturucu maddeleri alma ve tasarruf suçlarından yazılı dava tebliğ ettiğini dile getirdi.

Özdesoy, İ.K.’nin tasarrufunda 200 miligram kokain ve 474 miligram MDMA, B.S.’nin tasarrufunda ise 68 miligram MDMA türü uyuşturucu madde ile, içersinde uyuşturucu kalıntısı olan pipet ele geçirildiğini anımsattı ve mahkemeden, KKTC vatandaşı zanlıları yargılanıncaya değin uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

banner134
Sıra yargıda

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, ilk nazarda suçla bağlantısı olan zanlıları, davaları sonuçlanıncaya değin KKTC dışına çıkmaktan men etti ve bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

Çiğdem Güzeler, zanlıları, 10’ar bin TL nakdi teminata bağladı ve zanlılar lehine KKTC vatandaşı 1’er kefilin 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

Şartları yerine getiren zanlılar, yargıya kadar serbest kaldı.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75