banner6

11 kök hintkeneviri ekti

banner37

Narkotik, Lefkoşa’da, 23 yaşındaki E.C.’nin evinde toplam 11 kök hintkeneviri bitkisi ile az miktarda uyuşturucu madde buldu

11 kök hintkeneviri ekti
banner90
banner99

ÖZEL HABER - Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da, E.C.’nin (E-23) kalmakta olduğu evde, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından yapılan aramada, toplam 11 kök hintkeneviri bitkisi bulundu.

   Zanlı E.C’nin evinde ayrıca, yaklaşık 200 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan ucu yanık sarma sigara ve öğütücü bulunarak emare olarak alındı.

   suçlamalarıyla tutuklanan iki zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhine ilk etapta iki gün tutukluluk emri alındı.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak,   tanık olarak polis memuru Murat Kermeoğlu’nu dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kermeoğlu, zanlı E.C’nin Ocak 2023 ile 14 Mart 2023 tarihleri arasında Lefkoşa’da “Kanunsuz Uyuşturucu Madde Hintkeneviri Ziraat Alma ve Tasarrufu suçuyla methaldar olduğunu kaydetti.

   Kermeoğlu, zanlının ikametgahında yapılan aramada yatak odası içinde 5 ile 20 santimetre boylarında 11 kök hintkeneviri türü olduğuna inanılan sarma sigara ve içinde 200 miligram ağırlığında hintkeneviri olduğuna inanılan metal öğütücünün bulunarak emare alındığını mahkemeye aktardı.

   Meseleyle ilgili soruşturmanın yeni başladığını, aranan bir şahıs ile soruşturulacak kişiler  olduğunu belirten Kermeoğlu, zanlının aleyhinde iki gün ek tutukluluk talep etti.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104