banner6

“11 yaşındaki çocuğa” cinsel saldırı suçuyla yargılanacak

banner37

Bugün 15 yaşında olan kız çocuğunun, rehber öğretmenine 11 yaşındayken teyzesinin kocası tarafından cinsel saldırıya uğradığını anlatmasının ardından tutuklanan 47 yaşındaki K.I. teminatla serbest bırakıldı

“11 yaşındaki çocuğa” cinsel saldırı suçuyla yargılanacak
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA


Bugün 15 yaşında olan kız çocuğunun, öğrenim gördüğü okuldaki rehber öğretmenine 11 yaşındayken teyzesinin kocası olan 47 yaşındaki K.I tarafından cinsel saldırıya uğradığını anlatmasıyla başlatılan tahkikat tamamlandı.


Polis, çocuğun ailesinin olayı başta gizlediğini, ancak çocuğun cinsel saldırı olayını okuldaki yeni rehber öğretmenine anlatması üzerine olayın ortaya çıktığını söyledi.


Polis, zanlı aleyhindeki tahkikatının tamamlandığını, zanlının ifade vermediğini, sözlü beyanında da suçlamaları reddettiğini belirterek teminata bağlanmasını talep etti.


Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, 10 bin TL nakdi teminat yatırmasına, KKTC vatandaşı iki kefilin 150 bin TL kefalet senedi imzalamasına ve haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.


“Çocuğun Cinsel İstismarı” ve “Cinsel Saldırı” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı K.I, dün sabah teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Yargıç Mine Ozanka’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Turgay Ok’u tanık olarak dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Ok, 22 Ekim tarihinde, saat 10.30’da müştekinin annesi ve sosyal hizmet görevlisiyle Lefkoşa Adli Şube’ye gittiğini söyledi.

banner134


Ok, müştekinin 2017 yılında, Lefkoşa’da teyzesinin ikametgahında misafir olarak gittiğini ve teyzesinin kocası zanlı K.I.’nın müştekinin ‘göğüslerini elleriyle okşadığını’ ve ‘dudaklarından öptüğünü’ bildirerek şikayette bulunduğu belirtti.


Polis memuru Turgay Ok, meseleyle ilgili aynı gün tahkikata başlandığını ve müştekinin kendisine yapılan cinsel saldırıyla ilgili 2019 yılında öğrenim gördüğü okuldaki rehber öğretmenine olayı anlattığı belirterek bu hususla ilgili müştekinin dosyasına kayıt düşüldüğünün öğrenildiğini aktardı.


Ok, rehber öğretmenin olayı Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bildirdiğini, ancak annenin, yaşanan olayı eşinin duymasını istemediği için polise bildirmediğini kaydetti.


Müştekinin, öğrenim gördüğü okuldaki yeni rehber öğretmenine 4 Ekim’de söz konusu olayla ilgili bilgi verdiğinin tespit edildiğini kaydeden Ok, soruşturmanın bunun üzerine genişletildiğini belirtti.


Zanlının aleyhine Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden derdest emri temin edilerek tutuklandığını belirten Ok, tahkikatının tamamlandığını, zanlının ifade vermediğini, sözlü beyanında da suçlamaları reddettiğini söyledi.


Polis memuru Ok, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.  


Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, 10 bin TL nakdi teminat yatırmasına, KKTC vatandaşı iki kefilin 150 bin TL kefalet senedi imzalamasına ve haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104