banner6

120 kişilik ekip, kayıp Meyrem Toprak’ı arıyor

banner37

Arama ve kurtarma ekipleri dün 5 kilometrelik alanı hem havadan hem karadan karış karış taradı ancak çalışmalar ne yazık ki yine sonuç vermedi

120 kişilik ekip, kayıp Meyrem Toprak’ı arıyor
banner99

Sedef BOŞNAK

Yamaçköy’de sakin 39 yaşındaki engelli birey Meyrem Toprak’a pazartesi günü saat 18.30’dan beridir ulaşılamıyor.

Meyrem Toprak’ın ailesinin ‘kayıp’ ihbarından sonra, başta Sivil Savunama Teşkilatı Başkanlığı, Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Özel Harekat, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı özel askeri birlik, Geçitkale, Yeniboğaziçi ve Mehmetçik belediyeleri ile çok sayıda gönüllü vatandaş, arama ve kurtarma çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Toprak’ı bulmak için 120 kişilik ekip dün 5 kilometrekarelik alanı, havadan ve karadan taradı.

Yamaçköy, Mallıdağ, Tirmen, Çamlıca, Geçitkale ve Artemi bölgelerinde geniş çaplı arama gerçekleştiren ekiplere, İHA, dron ve dedektör köpeklerden destek aldı.

Plan yapıldı, arama başladı

Sivil Savunma ekipleri, Mobil Koordinasyon aracında yaptığı plan doğrultusunda harekete geçti ve bölgeyi planlı şekilde tarandı.

İHA, 2 günde bölgede, belirli aralıklarda, 5 saatlik uçuş gerçekleştirdi.

Aramaya, dün saat 18.00’den sonra, 6 kişilik ekip devam etti.

Her yeri didik didik arayan ekipler, bölgedeki tüm su kuyuları dahil her yere baktı.

banner134

Polis, Toprak’ı görenlerin, en yakın polis merkezine haber vermesini istedi. Ailesi ise, halka çağrıda bulunarak “Meyrem’i görenler, polisi veya 0533 877 3887 telefon numarasını arasın” dedi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104