13 ton kaçak patatese el konuldu

banner37

KKTC’ye yasa dışı yollarla getirildiği tespit edilerek Gazimağusa’da el konulan 13 ton patateste yapılan analiz sonucu kalıntı bulgularına rastlandı. Patateslerin bulunduğu depo mühürlenerek 38 bin TL para cezası kesildi

banner87
13 ton kaçak patatese el konuldu
banner90
banner99

PATATESLER İMHA EDİLECEK… KKTC’ye yasa dışı yollarla getirildiği tespit edilerek el konulan 13 ton patateste yapılan analiz sonucu kalıntı bulgularına rastlandı. Gümrük ve Rüsumat Dairesi ile Kaçakçılık Masası’nın titiz çalışmaları sonucu Mağusa’da ortaya çıkan ilginç olayda, ilgili depo mühürlenerek 38 bin TL para cezası kesildi. Yasa dışı yollarla henüz nereden getirildiği ispatlanamayan ancak Güney Kıbrıs’tan getirildiği düşünülen 13 ton patatesin imha çalışmaları sürüyor.

“UCUZ PATATES SATMAYA ÇALIŞAN İHBAR EDİLSİN”… Patates Üreticileri Birliği Başkanı Engin Halkseven, yasa dışı yollarla Güney Kıbrıs’tan getirildiği düşünülen patateslerin, sağlıklı olmadığı için Rum tarafının depolarda sakladığını ve bu patatesleri ucuza alan kişilerin de kaçak olarak KKTC’ye geçirdiğini ileri sürdü. Halkseven, marketlerin ve otellerin dikkatli olması uyarısında bulundu. Halkseven, bu konudaki çalışmaların halen devam ettiğinin altını çizerek, piyasanın altında patates satmaya çalışan tüccarla karşılaşıldığı zaman mutlaka birliğe ihbar edilmesi çağrısında bulundu.

Serap ŞAHİN

KKTC’ye yasa dışı yollarla getirildiği tespit edilerek el konulan13 ton patateste yapılan analiz sonucu kalıntı bulgularına rastlandı.

Geçtiğimiz günlerde Mağusa’da yaşanan olayın ortaya çıkarılmasının ardından konuyla bağlantılı depo mühürlenerek 38 bin TL para cezası kesildi.

Gümrük ve Rüsumat Dairesi ile Kaçakçılık Masası’nın titiz çalışmaları sonucu el konulan 13 ton kalıntılı patatesin imha çalışmaları sürüyor.

KIBRIS Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Patates Üreticileri Birliği Başkanı Engin Halkseven, bu konudaki çalışmaların devam ettiğinin altını çizerek, piyasanın altında patates satmaya çalışan tüccarla karşılaşıldığı zaman mutlaka birliğe ihbar edilmesi çağrısında bulundu.

“Yerli üreticiye büyük darbe”

Halkseven, yasa dışı yollarla henüz nerden getirildiği ispatlanamayan ancak Güney Kıbrıs’tan getirildiği düşünülen 13 ton patatese el konulduğunu ve imha çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

Gümrük ve Rüsumat Dairesi ile Kaçakçılık Masası’nın titiz çalışmaları sonucu Mağusa’da durumun ortaya çıkarıldığını ve 13 ton patatese el konulduğunu aktaran Halkseven, el konulan patateslerde yapılan analiz sonucunda kalıntı bulguları elde edildiğini aktardı.

Halkseven, marketlerin ve otellerin bu konuda dikkatli olması uyarısında bulunarak, piyasanın altında patates satmaya çalışan tüccarla karşılaşıldığı zaman birliğe ihbar edilmesi çağrısında bulundu.

Rum tarafının kalıntılı patatesleri depoda tuttuklarını ve yasa dışı yollarla KKTC’ye geçirildiğini ileri süren Halkseven, bunun yerli üreticiye büyük bir darbe vurduğuna dikkat çekti.

Halkseven sözlerine şöyle devam etti:

“Sizin aracılığınızla market ve otellere seslenmek istiyorum. Bilmedikleri yerden patates almasınlar. Çünkü kalıntılı patates söz konusu ve insan sağlığı için tehlike arz ediyor. Bu konuda çalışmalar devam ediyor ve yakalanması gereken kişiler var. Herhangi bir tüccar, daha ucuz patates satmaya çalışırsa mutlaka bize ihbar edilsin.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75