13 yaşındaki çocuğun diktiği ağaç fidanlarını söktüler: Büyümesi için kova kova su taşımıştı!

banner37

13 yaşındaki çocuğun diktiği ağaç fidanlarını söktüler: Büyümesi için kova kova su taşımıştı!
banner99

Güzelyurt’ta, ailesi gibi duyarlı ve çevreci biri olan 13 yaşındaki Sarp Şimşek, biriktirdiği parasıyla 10 ağaç fidanı aldı, evinin yakınındaki çocuk parkına dikti. Küçük çocuk, bir ay boyunca her gün evinden kova kova su taşıyarak fidanları büyütmeye çalıştı.

İddiaya göre, geçtiğimiz günlerde belediye çalışanları ağaç fidanlarını söküp götürdü. Tepkiler üzerine fıstık çamı ve selvi fidanları, küçük çocuğa geri verildi. 

banner134
Kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yaşananlara tepki gösteren anne Vedia Luman, şu ifadeleri kullandı.

“Nasıl bir ülkede yaşıyoruz gerçekten sorarım. Benim oğlum 13 yaşında ve evimizin yanında çocuk parkı var. Oğlum burayı yeşillendirmek ve ağaç ekmek istedi. Çocuk kendi parası ile gidip 10 ağaç aldı gelip parka ekti var bir aydan fazla her iki gün de bir ağaçlar tutsun diye evden her gün parka kova kova su taşıdı. Gözü gibi baktığı ağaçları bugün belediyenin adamları gelip sokmuş. Böyle bir şey görülmemiştir. Hiçbir ülkede ekilen hiçbir ağaç sökülmez, aksine ekilmesi için teşvik edilir. Kendilerinin gelip yeşillendirmesi gereken yeri 13 yaşındaki çocuk yaptı. Birde utanmadan gelip söktüler.”

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75