banner6

139 km. hızla gidiyormuş

banner37

Lefkoşa’da önceki gün yönetimindeki araçla bir motosiklet ve bir salon araca çarparak kendisi de dahil biri ağır 5 kişinin yaralanmasına neden olan Osama Talab Moh’d İsmail dün mahkemeye çıkarıldı

139 km. hızla gidiyormuş
banner150

banner150

banner99

Ahmet UÇAR

“35 METRE FREN İZİ VAR”… Polis, kazada yaralanan motosiklet sürücüsü Yusuf Çağraş’ın yoğun bakımdaki tedavisinin sürdüğünü belirterek, yapılan kamera incelemelerinde zanlının aracı 139 km. hız ile kullandığının ve aracın sigortasının bulunmadığının tespit edildiğini, ayrıca yolda 35 metre fren izi bulunduğunu söyledi. Polis, zanlının motosikletliye çarptıktan sonra devam ettiğini ve böylece başka bir araca daha çarparak yolun içerisine savrularak durduğunu vurguladı.

Lefkoşa Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda önceki gün yönetimindeki araçla önce motosiklete, ardından da bir başka salon araca çarparak, kendisi de dahil biri ağır 5 kişinin yaralanmasına neden olan Osama Talab Moh’d İsmail, hastaneden taburcu oldu ve dün mahkemeye çıkarılarak aleyhine 1 gün tutukluluk emri alındı.

Mahkemede konuşan polis, kazada ağır yaralanan motosikletli Yusuf Çağraş’ın yoğun bakımdaki tedavisinin sürdüğünü, yapılan kamera incelemelerinde zanlının aracı 139 km. hız ile kullandığının ve aracın sigortasının bulunmadığının tespit edildiğini belirterek, ayrıca yolda 35 metre fren izi bulunduğunu söyledi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren Polis Müfettiş Muavini Mustafa Özkantürk, zanlı Osama Talab Moh’d İsmail’in Lefkoşa’da 28 Nisan 2021 tarihinde, Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerindeki Fuar Kavşağı’nda çift şeritli yolun sol şeridi içerisinde yönetimindeki JU 730 plakalı aracıyla doğu istikametine doğru aşırı süratli ve dikkatsiz bir şekilde seyrettiğini belirterek, o esnada önündeki trafik yoğunluğu nedeniyle sol şerit içerisinde bekleyen Yusuf Çağraş’ın kullandığı PM 847 plakalı motosiklete arkadan çarptığını kaydetti.

Özkantürk, zanlının, çarpmanın ardından yoluna devam ettiğini ve yine o esnada cadde üzerinde batı istikametine doğru seyreden ve Yakın Doğu Bulvarı’na dönüşe geçen Nesibe Karımova’nın yönetimindeki PJ 616 plakalı araca çarptığını dile getirerek, bu çarpmanın ardından ise her iki aracın da yol içerisinde savrulup durduğunu ifade etti.

Kaza sonucu yaralanan PM 847 plakalı motosikletin sürücüsü Yusuf Çağraş, PJ 616 plakalı aracın sürücüsü Nasibe Karımova, aynı araçta yolcu olarak bulunan Miyaser Karımova, 5 yaşındaki Emir Karimova ve zanlının Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını kaydeden Özkantürk, acil serviste gördükleri ilk yardım tedavilerinin ardından Nasibe Karımova ve Emir Karimova’nın taburcu edildiğini belirtti.

Motosikletli yoğun bakımda

Özkantürk, JU 730 plakalı araç sürücüsü zanlı Osama Talab Moh’d İsmail’in taburcu edilmesinin ardından tutuklandığına dikkat çekerek, PM 847 plakalı motosiklet sürücüsü Yusuf Çağraş’ın ise Yakın Doğu Üniversitesi Yoğun Bakım Servisi’nde sol ayak kırığı ve derin kesiler nedeniyle yoğun bakıma alındığının altını çizdi.

PJ 616 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Miyaser Karımova’nın ise kaburga kırığı teşhisiyle Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındığını söyleyen Özkantürk, kaza sonucu PJ 616 plakalı araçta 60 bin TL, JU 730 plakalı araçta 25 bin TL, PM 847 plakalı motosiklette ise 10 bin TL değerinde tahmini hasar oluştuğunu vurguladı.

Özkantürk, zanlının verdiği gönüllü ifadede suçunu kabul ettiğini belirterek, ayrıca zanlının aracı süratli kullandığı güzergahta yapılan kamera incelemelerinde zanlının aracı 139 km. hız ile kullandığının ve aracın sigortasının ise bulunmadığının tespit edildiğini, ayrıca yolda 35 metre fren izi bulunduğunu söyledi.

Soruşturmanın devam ettiğini dile getiren Özkantürk, zanlının verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzip edilmesi gerekmesi nedeniyle 1 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, istenen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104