14 yaşındaki çocuk, araç ile bariyer arasına sıkıştı

banner37

Akova ile Geçitkale kavşakları arasında dün meydana gelen trafik kazasında, 1’i çocuk 3 kişi yaralandı

14 yaşındaki çocuk, araç ile bariyer arasına sıkıştı
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

ÇOCUK, YOL KENARINDAYDI… Herkese büyük korku yaşatan kazanın dikkatsizlik sonucu meydana geldiği belirtildi. Kazada, araçtan kopan parçayı almak için yol içerisinde duran araca arkadan gelen başka bir araç çarptı. Kazada, araçtan kopan parçayı almak için yol kenarında bulunan 14 yaşındaki Evan Monks Appleton araç ile bariyer arasına sıkışarak, yaralandı.

İskele-Ercan anayolu üzerinde, Akova ile Geçitkale kavşakları arasında, dün öğle saatlerinde, dikkatsizlik sonucu meydana gelen trafik kazasında, 1’i çocuk 3 kişi yaralandı.

Kazada, araçtan kopan parçayı almak için yol içerisine duran araca arkadan gelen başka bir araç çarptı ve o esnada parçayı almak için yol kenarında bulunan 14 yaşındaki çocuk, araç ile bariyer arasına sıkışarak, yaralandı.

Kazayı ihbar alan Geçitkale Sağlık ekipleri, yaptığı ilk müdahale sonrası Niyazi Boransel, Jordan Kelly ve 14 yaşındaki Evan Monks Appleton’a yaptığı ilk müdahaleden sonra, adı edilenleri Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.

Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenilirken, Appleton’un vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar olduğu belirtildi.

Kaza nasıl oldu?

banner134
Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, kaza, dün saat 12.30’da, İskele - Ercan Anayolu üzerinde (Akova - Geçitkale kavşakları arasında) meydana geldi.

Kaza, Niyazi Boransel (E-58), arkasında, çekmekte olduğu hayvan nakil aracının bulunduğu GD 068 plakalı aracı ile Geçitkale istikametine doğru seyrettiği sırada, aracının sol arka lastiğinden kopan parçayı almak üzere yol içerisinde durduğu sırada, arkasından aynı istikamete doğru seyreden Mehmet Uysal (E-56) yönetimindeki GH 439 plakalı kamyonun, hayvan nakil aracının arka kısmına çarpmasını sonucu meydana geldi.

Çarpmanın etkisiyle ileriye doğru savrulan GD 068 plakalı araç, yolun solunda bulunan çelik bariyere çarpmış ve o esnada GD 068 plakalı araçta yolcu olarak bulunan ve araçtan kopan parçayı almak için yol kenarında bulunan Evan Monks Appeleton (E-14), GD 068 plakalı araç ile bariyer arasına sıkışarak yaralandı.

Kazada yaralanan GD 068 plakalı araç sürücüsü Niyazi Boransel ile aynı araçta yolcu olarak bulunan Jordan Kelly (K-31) ve Evan Monks Appleton kaldırıldıkları Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde tedavilerinin halen sürdüğünü anlattı.

Polisin kazayla ilgili başlattığı soruşturma devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75