banner6

1.5 milyon TL değerinde  eroin ele geçirildi

banner37

Narkotik Polisi, Lefkoşa’da düzenlediği operasyonlarda son yılların en yüksek miktarı olan “1 kilo 300 gram eroin”buldu; meseleyle ilgili beş kişiyi tutukladı

1.5 milyon TL değerinde  eroin ele geçirildi
banner151 banner143

BAGAJDA 1 KİLO EROİN… Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri, üç ayrı başarılı operasyonla, tahmini 1 milyon 500 bin TL değerinde olan “1 kilo 300 gram eroin” ele geçirdi. Yedek parçacılık işi yapan 51 yaşındaki Murat Aykol’un ikametgahında 300 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu, 36 yaşındaki Serkan Kanatlı’nın aracında hassas terazi, Beklan Şafak Küçük’ün aracının bagajında ise 1 kilo ağırlığında eroin bulundu. Son yıllarda ele geçirilen en yüksek miktar olan 1 kilo 300 gram eroinle ilgili Murat Aykol, Serkan Kanatlı, Beklan Şafak Küçük, Enver Akyürek ve Can Rafet Akyürek tutuklandı.

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri, başkentte üç ayrı başarılı operasyon düzenledi ve tahmini 1 milyon 500 bin TL değerinde, en tehlikeli uyuşturucu türü olan “1 kilo 300 gram eroin” ele geçirdi.

Son yıllarda ele geçirilen en yüksek miktar olan 1 kilo 300 gram eroinle ilgili zanlılar, Murat Aykol, Serkan Kanatlı, Beklan Şafak Küçük, Enver Akyürek ve Can Rafet Akyürek tutuklandı.

Narkotik Polisi dün saat 13.30 sıralarında yedek parçacılık işi yapan 51 yaşındaki Murat Aykol’un ikametgahına baskın yaptı ve yaklaşık 300 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde buldu.

Ele geçirilen eroinle bağlantısı olduğu belirlenen 36 yaşındaki Serkan Kanatlı, yönetimindeki araç ile Lefkoşa-Gazimağusa anayolu üzerinde seyir halindeyken tespit edildi ve aracında yapılan aramada hassas terazi bulunarak emare alındı.

Serkan Kanatlı ile araçta yolcu olarak bulunan 50 yaşındaki Enver Akyürek ve 23 yaşındaki Can Rafet Akyürek de tutuklandı.


Üçüncü operasyonda yakalanan Beklan Şafak Küçük’ün aracının bagajında ise 1 kilo ağırlığında eroin ele geçirildi.


“Kanunsuz Uyuşturucu Madde (eroin) alma ve tasarruf” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Murat Aykol,

Serkan Kanatlı, Beklan Şafak Küçük, Enver Akyürek ve Can Rafet Akyürek dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Yargıç Banu Soyer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.

Murat Aykol’un evinde 300 gram eroin ele geçirildi


Mahkemede yeminli şahadet veren Sakallı, 06.11.2020 tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından alınan bilgide Lefkoşa'da bulunan bir ikametgahtan eroin türü uyuşturucu madde verildiğinin öğrenildiğini belirtti.

Polis memuru Serkan Sakallı, aynı gün saat 13.30'da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından konu ikametgah ziyaret edildiğinde; söz konusu adreste zanlı Murat Aykol’un tespit edildiğini belirtti. Polis, zanlı huzurunda 13.40-14.30 saatleri arasında ikametgahta mahkeme emriyle yapılan aramada, koridorda bulunan çamaşır makinesinin üzerindeki deterjan dolabı içerisindeki şeffaf renk naylon poşet içerisinde biri şeffaf, beşi beyaz renk naylon parçalarına sarılı yaklaşık 300 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak, emare alındığını söyledi.

Aykol’un, uyuşturucuyu Kanatlı ve Küçük’ten aldığı belirlendi

Polis memuru Serkan Sakallı, mesele ile ilgili olarak yapılan soruşturmalarda zanlı Murat Aykol’un söz konusu eroin türü uyuşturucu maddeyi 04.11.2020 tarihinde zanlı Serkan Kanatlı ve zanlı Beklan Şafak Küçük’ten Lefkoşa'da aldığının tespit edildiğine dikkat çekti.


Sakallı, aynı gün zanlı Serkan Kanatlı, zanlı Enver Akyürek ve zanlı Can Rafet Akyürek’in ile birlikte Lefkoşa-Mağusa yolu üzerinde Demirhan'da KEP 814 plakalı araç ile Lefkoşa istikametine doğru seyir ettikleri esnada tespit edilerek mahkeme emri gereği tutuklandıklarını anlattı.


Sakallı, araç içerisinde ve her üç zanlının üzerinde yapılan aramada; zanlı Enver Akyürek’in giymekte olduğu montun alt sol cebi içerisinde bir adet üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas
terazinin bulunarak emare alındığını belirtti.

Küçük ve aranan şahıstan 900 gram eroin aldı

Polis memuru Serkan Sakallı, zanlı Serkan Kanatlı’dan yapılan soruşturmalarda ve temin edilen gönüllü ifadesinde söz konusu eroin türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeleri Ekim 2020 içerisinde zanlı Beklan Şafak Küçük ile birlikte Mağusa’da ismi ve soy ismi tespit edilemeyen bir şahıstan 2 kilo olarak aldıkları ve bugüne kadar zanlı Murat Aykol’a üç ayrı seferde 300 gram olmak üzere toplam 900 gram eroin türü uyuşturucu maddeyi verdiklerinin tespit edildiğine dikkat çekti.


 Sakallı, geriye kalan uyuşturucu maddelerin ise zanlı Beklan Şafak Küçük’ün GK 925 plakalı aracının bagajında olduğu tespit edildiğini kaydetti.

Aracının bagajında 1 kilo eroin ele geçirildi

Polis memuru Serkan Sakallı, aynı gün zanlı Beklan Şafak Küçük’ün Lefkoşa'da GK 925 plakalı aracı ile tespit edildiğini ve aracında yapılan aramada bagaj kısmında yaklaşık 1 kilo ağırlığında eroin türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare olarak alındığına vurgu yaptı.


Sakallı, meseleyle ilgili zanlı Murat Aykol ve Serkan Kanatlı’nın gönüllü ifade verdiğini mahkemeye aktardı.


Sakallı, yürütülen çok ciddi soruşturmayla ilgili çok yönlü tahkikatın devam ettiğine, aranan bir kişi, alınması gereken ifadeler ve soruşturulacak şahıslar olduğuna işaret edip, üç gün tutuklu kalmalarını talep etti.


Yargıç Banu Soyer, meselenin ciddiyetine vurgu yapıp, zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104