15 Nisan’a kadar 24 bin ton daha yakıt alınacak

banner37

KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Turan Büyükyılmaz, kurumda 5 Mayıs’a kadar yetecek yakıt olduğunu açıkladı ve ekledi:

15 Nisan’a kadar 24 bin ton daha yakıt alınacak
banner8

Ceren ÖZBİL


MİK KARAR VERECEK… KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Turan Büyükyılmaz, ihaleye hangi firmanın katılıp katılmayacağına Merkezi İhale Komisyonu’nun karar vereceğini belirtti ve “İhalelerden men edilen firmanın yakınlarının kurduğu ve aynı adresi kullanan firmanın ihaleye katılma şansı var mı, yok mu, buna Merkezi İhale komisyonu karar verecek. Benim bununla ilgili, bu tüzel kişiliğe, katılabilirdi, katılamazdı deme şansım yok” dedi.

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası’nın (EL-SEN), Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun (KIB-TEK) elindeki yakıtın 15 Nisan itibarıyla bitmiş olacağını açıklaması toplumda endişelere yol açarken, kurum yetkilileri bu iddiayı yalanladı.

Konuyla ilgili KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Turan Büyükyılmaz, böyle bir durumun söz konusu olmadığını, kurumda, 5 Mayıs’a yetecek kadar yakıt olduğunu ve 15 Nisan’a kadar 24 bin ton daha akaryakıtın geleceğini ifade etti.

Akaryakıt alımı ile ilgili ihalenin şu anda açık olduğunu ifade eden Büyükyılmaz, “Kurum ihalelerinden men edilen bir firmanın direktörünün yakını adına bir şirket kurup, akaryakıt ihalesine de katıldığı söyleniyor. Bu konuda ne yapılacak?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Merkezi İhale Komisyonu’nun (MİK) ortaya koyduğu yasaları benim değiştirme şansım yok.

Bu tüzel kişiliktir ve kim ihaleye katılır, kim katılmaz, bunun kararını Merkezi İhale Komisyonu verir. Ben bunu bilmem.

Merkezi İhale Komisyonu, mevcut firmayı, bir yıl ihaleye katılmaktan men ederken, yerine, yakınlarının şirket kurup aynı adresi kullanarak ihalelere katılma şansı var mı, yok mu, buna Merkezi İhale Komisyonu karar verecek.

Benim bununla ilgili, bu tüzel kişiliğe, katılabilirdi, katılamazdı deme şansım yok.”

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75