15 yaşındaki çocuk motorun altında kaldı

banner37

Güzelyurt’taki bir makinist garajında çıraklık yapan 15 yaşındaki Mahmut Gül isimli çocuk, eski bir aracın altında parça sökerken motorun üzerine düşmesi sonucu hayatını kaybetti

15 yaşındaki çocuk motorun altında kaldı
banner99

Güren TİLKİ

İŞVEREN TUTUKLANDI… Şht. Turgut Ortaokulu’ndan bu yıl mezun olan ve Ferdi Takali isimli makinistin yanında çıraklık yapmaya başlayan 15 yaşındaki Mahmut Gül, dün garajın karşısındaki arazide bulunan eski bir aracın altında parça sökümü yaparken aracın motoru üzerine düştü. Gül, olay yerinde hayatını kaybederken işveren Ferdi Takali polis tarafından tutuklandı.

Güzelyurt’ta dün sabah saatlerinde 15 yaşındaki bir çocuk işçi, parça sökümü yaptığı aracın motorunun üzerine düşmesi sonucu hayatını kaybetti.

Şht. Turgut Ortaokulu’ndan bu yıl mezun olduğu öğrenilen Mahmut Gül isimli çocuğun feci ölümü, tüm yurtta büyük üzüntü yarattı.

Elde edinilen bilgiye göre, Mahmut Gül isimli çocuk, çırak olarak çalışmaya başladığı makinist garajının karşısındaki arazide bulunan eski bir aracın üzerinden parça sökümü yapıyordu.

Olayın duyulmasının ardından bölgeye giden küçük çocuğun ailesi sinir krizleri geçirirken, Çalışma Dairesi ile polis olayla ilgili soruşturma başlattı, yanında çocuk işçi çalıştıran makinist tutuklandı.

Motor üzerine düştü

Tüm yurtta büyük üzüntüye neden olan olay, dün sabah saat 11.30 sıralarında meydana geldi.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre; Mahmut Gül, dün saat 11.30 sıralarında çalıştığı makinist garajında eski bir araç üzerinden parça söktüğü esnada araç motorunun üzerine düşmesi sonucu olay yerinde yaşamını yitirdi.

Çalışma Dairesi ve polis soruşturma başlattı

Feci olayın duyulmasının ardından olay yerine giden polis ve Çalışma Dairesi soruşturma başlattı.

banner134
Güzelyurt Polis Müdürlüğü ekipleri bölgeyi kordon altına alarak inceleme başlatırken, Güzelyurt Polis Müdür Yardımcısı Ali Adalıer ve Güzelyurt Kaymakamı Savaş Orakcıoğlu da olay yerine gideren Güzelyurt Polis Müdürlüğü Adli Şube Amiri Erkut Efendi’den bilgi aldı, incelemelerde bulundu.

Çalışma Dairesi ekibi de feci kazanın yaşandığı makinist garajına gideren inceleme başlattı. Polisten bilgi alıp, bölgeyi fotoğraflayan Çalışma Dairesi ekibi, olayla ilgili soruşturma açtı.

Polis, işyerinin sahibi olan makinist Ferdi Takali’yi tutukladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, iş kazasıyla ilgili tahkikat başlatıldığını açıkladı.

Çalışma Dairesi tarafından yapılan ilk tahkikatta Ferdi Takali adına kayıtlı makinist atölyesinin, 15 yaşındaki Mahmut Gül’ü kayıt dışı çalıştırıldığının tespit edildiği belirtildi.

Bakanlık, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, 15 yaşındaki Mahmut Gül isimli çocuğun Güzelyurt’ta bir makinist atölyesinde yaşanan ölümlü iş kazasında hayatını kaybetmesinden “derin üzüntü” duyduğunu belirtildi.

Ailesi perişan oldu

Acı haberin duyulmasının ardından olay yerine koşan Mahmut Gül’ün ailesi sinir krizi geçirdi. Polisin olay yerine yaklaştırmadığı küçük çocuğun anne ve babası perişan oldu.

Mahmut Gül’ün cenazesine bugün Lefkoşa Dr. Burhan Nalbanoğlu Devlet Hastanesi’nde otopsi yapılacağı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75