banner6

150 TL’lik ücret için canından oldu

banner37

‘İhmalkarlık sonucu ölüme neden olma’ suçundan tutuklanan G.H. dün mahkemeye çıkarılırken, projektör montesi için çıktığı reklam tabelasının üzerinde önceki gün 11 bin voltluk elektrik akımına kapılarak can veren 28 yaşındaki Meles Haileu ile ilgili acı bir de gerçek dile getirildi :

150 TL’lik ücret için canından oldu
banner150 banner150 banner151 banner143

YARDIM ETMESİ İÇİN ÇAĞIRMIŞ… G.H. isimli 40 yaşındaki zanlıyı mahkemeye çıkaran polis, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde, Meles Haileu’yu yanına yardım için aldığını ve 150 TL ödeme yapacağını söylediğini belirtti. Mahkeme, G.H.’nin soruşturma amaçlı olarak 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Emine UYSAL ÇALUDA


Lefkoşa-Girne anayolu üzerinde bulunan bir reklam panosu üzerinde projektör montesi yaparken 11 bin voltluk elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden 28 yaşındaki Meles Haileu’nun ölümüyle ilgili ihmalkarlıktan aleyhinde soruşturma başlatılan G.H. (E-40) dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı.


Mahkemede verilen şahadette, önceki gün hayatını kaybeden Haileu’nun 150 TL ücret alabilmek için reklam panosunun üzerine çıktığı belirtildi.


Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ahmet Demirel, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Hüseyin Ergüleç’i dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, 30.12.2021 tarihinde saat 10.40 raddelerinde Lefkoşa-Girne anayolunun 1’inci kilometresi üzerinde Lefkoşa’da sakin G.H.’nin gerekli emniyet tedbirlerini almadan bir şirkete ait reklam panosu üzerine projektör aydınlatma montesi yapmak için çalışma izinsiz olarak yanında çalıştırmakta olduğu Meles Haileu’yu pano üzerine çıkarttığını kaydetti.


Ergüleç, Meles Haileu’nun elinde tutmakta olduğu 3 metre uzunluğundaki profili, pano üzerinden geçmekte olan elektrik tellerine temas ettirmesi sonucu akıma kapıldığına vurgu yaptı.


Ergüleç, Haileu’nun kaldırılmış olduğu devlet hastanesi acil serviste tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdiğini mahkemeye aktardı. 


Meles Haileu’nun otopsi maksatları bakımından morga kaldırıldığını ve olay mahallinde bulunan profilin emare olarak alındığını anlatan Ergüleç, zanlının derdest emri gereği tutuklandığına vurgu yaptı.
 


Ergüleç, zanlının gönüllü ifade verip, maktulü yanına yardım için aldığını ve 150 TL ödeme yapacağını belirttiğini anlattı.


Ergüleç, tahkikatın çok yönlü devam ettiğini belirtip, üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

 


Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110