16 ayda 4 davası görüşüldü, askıda 3 davası daha var

banner37

Hisarköy’de “Sarhoşluk”, “Rahatsızlık” ve “İthale-i Lisan” suçlarından tutuklandıktan sonra teminata bağlanarak serbest bırakılan Valentino Kambillili’nin aynı suçları sürekli işlediği ortaya çıktı

16 ayda 4 davası görüşüldü, askıda 3 davası daha var
banner90

Meyil AVCAN

   Hisarköy bölgesinde, salı akşamı 288 promil alkollü içki tesiri altındayken, bölgede ikamet eden insanlara hakaret ettiği, kavga ettiği ve dolayısıyla rahatsızlık verdiği gerekçesiyle tutuklanan zanlı Valentino Kambillili, dün mahkemeye çıkarılarak aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

   Kambillili’nin benzer suçları sürekli tekrarladığı ve 16 ayda benzer suçlardan 4 davasının görüşüldüğü, 3 benzer davasının ise görüşülmek üzere askıda beklediği belirtildi.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Çamlıbel Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Ahmet Gözütok, tanık olarak dinlendi.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Gözütok, zanlının “Sarhoşluk”, “Rahatsızlık” ve “İthale-i Lisan” suçlarından methaldar olduğunu belirterek, olayın detaylarını mahkemeye aktardı.

   Zanlının, önceki akşam Hisarköy bölgesinde, 288 promil alkollü içki tesiri altındayken, bölge sakinlerine laf söylediğini, hakaret ettiğini ve kavgaya karıştığını kaydeden Gözütok, zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını ifade etti.

   Gözütok, zanlının geçtiğimiz 16 ay içinde benzer suçlardan 4 davası görüldüğünü ve askıda 3 davası olduğunu belirterek, zanlının yazılı dava tebliğini kabul ettiğini ve aleyhinde başlatılan tahkikatın tamamlandığını söyledi.

   Zanlının davalarında hazır olmasını sağlamak maksadıyla polis, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanması talebinde bulundu.

   Yargıç Seran Bensen, polisin verdiği şahadeti tezekkür ederek, zanlının ülke dışına çıkmaktan men edilmesine, tüm seyahat belgelerini polise teslim etmesine, haftada bir gün en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunmasına, 4 bin TL nakdi teminat yatırmasına ve KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesi koşuluyla yargılanıncaya değin serbest kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108