banner6

17 kiloluk uyuşturucuyla ilgili 3 kişi daha aranıyor

banner37

Girne, Lefkoşa, Lefke ve Gazimağusa’da gerçekleştirilen operasyonlarda ele geçirilen toplam 16 kilo 750 gram Hintkeneviriyle ilgili tutuklanan 8 zanlıdan 6’sının tutukluluk süreleri uzatıldı, 2’si salıverildi

17 kiloluk uyuşturucuyla ilgili 3 kişi daha aranıyor
banner99

Girne, Lefkoşa, Lefke ve Gazimağusa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ile Güzelyurt Polis Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa yapmış oldukları ‘Pençe Operasyonu’ neticesinde ele geçirilen 16 kilo 750 gram Hintkeneviri meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlı 1 Samuel Nkongho Tanyı, zanlı 2 Kima Tabong Taken, zanlı 3 Godlove Agbor Baiye Ako, zanlı 4 Cynthia Orock Nkongho, zanlı 5 Luduin Che Mankah ve zanlı 6 Joseph Etta Mbi dün yeniden mahkemeye çıkarılarak tutukluluk süreleri 6 gün daha uzatıldı.


Daha önce tutuklanan Joseph Aseneh Junior Tayong  ve Alexander Takor Ayuk’un suçsuz olduğu anlaşılarak serbest bırakıldı.


Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis çavuşu Barış Duman, 11.11.2020 tarihinde, saat 14.30 sıralarında Gemikonağı’ndan Girne’ye ticari bir araçla şüpheli iki paket gönderildiğine dair bilgi aldıklarını söyledi.


Duman, paketlerin gönderildiği Girne’deki adrese gelen zanlı Samuel Nkongho Tanyı’nın polisi görünce kaçmaya çalıştığını, 100 metre koştuktan sonra makul güç kullanılarak yakalandığını ifade etti.


Söz konusu paketin içerisinde 1 kilo 750 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirildiğini ifade eden Duman, tutuklanan zanlı Samuel Nkongho Tanyı’dan yapılan soruşturmada uyuşturucu maddelerin Gemikonağı’ndan ticari taksiye teslim edenlerin zanlı 2 Kima Tabong Taken, zanlı 3 Godlove Agbor Baiye Ako olduğunu tespit ettiklerini açıkladı.


Zanlı Taken ve Ako’nun Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandıklarını söyleyen Duman, zanlıların konusu uyuşturucu maddeleri zanlı 4’ün Yedidalga’daki ikametgâhından aldıklarını söylediklerini, zanlı 4 Cynthia Orock Nkongho’nun evinde yapılan aramada 17 paket halinde 10 kilo, 16 paket halinde de 5 kilo uyuşturucu bulduklarını söyledi.


Duman, zanlı Nkongho’nun ifadesinde 5 kilo uyuşturucuyu 8 Kasım’da zanlı Joseph Etta Mbi’nin getirip ikametgâha bıraktığını, 10 kilo uyuşturucuyu da 10 Kasım tarihinde zanlı 2’nin getirip ikametgâhına koyduğunu söylediğini aktardı.


Zanlı Joseph Etta Mbi’nin de yakalanarak tutuklandığını kaydeden polis çavuşu Barış Duman mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, 22 ifade alındığını ve alınması gereken ifadeler ile aranan emareler olduğunu ayrıca, aranan 3 kişi daha olduğunu, bir kişinin eşkalinin belirlendiğini belirterek zanlıların 6 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

banner134


Mahkeme, zanlının soruşturma maksatlı 6 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil çökmez
Halil çökmez - 12 ay Önce

Bunları yargılamadan sınır dışı birde bu ülkeye yaydıkları zehir için hapiste beslemeyin eskiden üç beş tane bilinen vardı adada şimdi yüzlercesi binlercesi var buradan kimseye akıl vermek gibi olmadın ama bu suçu işleyen sözde öğrenci kılığındaki satıcılar yakalandığı zaman sorgusuz sualsiz sınır dışı gitsinler geldikleri köylerinde yapsınlar bu işleri

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104