170 milyon TL’lik kaynak ödeniyor

banner37

Başbakan Ersin Tatar ile Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü. Tatar ve Özersay görüşmeyi “olumlu” olarak değerlendirdi

banner87
170 milyon TL’lik kaynak ödeniyor
banner90
banner99

PARA, ALTYAPI VE REEL SEKTÖR İÇİN KULLANILACAK… Başbakan Ersin Tatar ile Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay, İstanbul’da Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi. Toplantı, yaklaşık 1 buçuk saat sürdü. Başbakan Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 170 milyon TL’lik kaynağın ödenmesi için talimat verdiğini belirterek ülkede hizmetlerin devamı, altyapı ve reel sektör beklentilerinin yerine getirilebilmesi için, alınan desteğin devamı noktasında verilen sözlerin bulunduğunu, kaynak aktarımının önümüzdeki günlerde tekrar başlayacağını söyledi. Başbakan Yardımcısı Özersay da görüşmenin olumlu geçtiğini belirterek ağırlıklı olarak ekonomik konuları ve kısmen de Doğu Akdeniz’deki gelişmeleri ele aldıklarını söyledi.

Başbakan Ersin Tatar ile Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, İstanbul’da Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştü.

Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi'nde basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Ağırlıklı olarak ekonomik konular ile Doğu Akdeniz’deki gelişmelerin ele alındığı toplantıda, Türkiye’nin 2019 yılına ait altyapı ve reel sektör yatırımlarına yönelik olarak ayrılan 170 milyon TL'lik kaynağın ödenmesi de ele alındı. BRT’ye konuşan Başbakan Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söz konusu kaynağın ödenmesi için talimat verdiğini belirtti.

Başbakan Tatar ile Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme gerçekleştirdiği İstanbul’dan dönüşte Ercan Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi. Tatar ve Özersay’ı getiren özel uçakla Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri de KKTC’ye geldi.

Başbakan Tatar, basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile yaptıkları görüşmede, iki ülke ilişkiler; mali ve ekonomik konular, Doğu Akdeniz’deki gelişmelerin ele alındığını söyledi.

Ziyaretin verimli geçtiğini belirten ve Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Tatar, ülkede hizmetlerin devamı, altyapı ve reel sektör beklentilerinin yerine getirilebilmesi için, alınan desteğin devamı noktasında verilen sözlerin bulunduğunu, kaynak aktarımının “önümüzdeki günlerde tekrar başlayacağını” açıklayabileceğini söyledi.

Başbakan Ersin Tatar ve Kudret Özersay’ı Ercan Havalimanında, Hükümet adına Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu ve Güvenlik Kuvvetleri Komutan Yardımcısı İbrahim Dağman karşıladı.

Tatar: Sorunlarımızı konuştuk

Başbakan Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesi sonrası, BRT'ye değerlendirmelerde bulundu.

Tatar, “ Sorunlarımızı, konuştuk... Çeşitli meselelerimizi ele aldık... Sayın Cumhurbaşkanı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için 2019 yılına ait altyapı ve reel sektör yatırımlarına yönelik olarak ayrılan 170 milyon TL’lik kaynağın ödenmesi için talimat vermiştir... Güzel bir görüşme gerçekleştirdik” dedi.

Doğu Akdeniz’deki gelişmelerle ilgili de genel değerlendirme yapıldığını belirten Tatar, “Sayın Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olarak Doğu Akdeniz'deki gelişmeleri yasal zeminde ele almaya devam edeceklerini söylemiştir... Bu bağlamda KKTC'ye de önem verdiklerini ifade etmiştir... Gönül birliği içerisinde bu süreci beraber yürütmemiz konusunda hemfikir olduğumuzu teyit ettik” diye konuştu...

Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay da “İstanbul’da hükümet olarak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Dışişleri Bakanıyla birlikte yaptığımız görüşme olumlu geçti. Ağırlıklı olarak ekonomik konuları ve kısmen de Doğu Akdeniz’deki gelişmeleri ele aldık” dedi.

Başbakan Tatar, Oktay ile görüştü
 

Başbakan Ersin Tatar ile Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile görüştü.
   İstanbul’a giden Başbakan Tatar, TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile bir süre baş başa görüşme yaptı. Görüşmeye daha sonra Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay da katıldı.
   Yaklaşık yarım saat süren görüşme sonrası açıklama yapılmadı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108