19 bin TL’lik yer altı kablosu çalmakla suçlanıyorlar

banner37

Haspolat’ta 50 metre uzunluğundaki zırhlı yer altı kablolarını farklı tarihlerde izmirilloyla keserek sirkat eden iki kişi teminat duruşmasına çıkarıldı

19 bin TL’lik yer altı kablosu çalmakla suçlanıyorlar
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Haspolat’ta tadilat halinde bulunan bir üniversiteye ait kampüs içerisinden 19 bin TL değerindeki 50 metre uzunluğundaki zırhlı yer altı kablolarını farklı tarihlerde izmirillo ile keserek sirkat edip, hurdacıya 3 bin TL karşılığı satan iki kişiden biri yargılanmak üzere cezaevine gönderilirken, diğeri teminatla serbest bırakıldı.
“Hırsızlık” ve Sahtekarlıkla Para Temini” suçlamalarıyla tutuklanan S.K.(E-31) ve S.A.(E-20), dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu tanık olarak, polis memuru Mehmet Bayır’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Bayır, iki zanlının 26-29.07.2021 tarihleri arasında Haspolat’ta tadilat halinde bulunan bir üniversiteye ait kampüs içerisinden 19 bin TL değerinde, 50 metre uzunluğundaki zırhlı yer altı kablolarını farklı tarihlerde izmirillo ile keserek JM 819 ve ZHP 262 plakalı salon araca yükleyip sirkat edip, kabloların 21.15 metre uzunluğundaki kısmını Minareliköy Kirli Sanayi bölgesinde bulunan bir hurdacıya 3 bin TL karşılığı satarak, sahte davranışla para temini suçunu işlediklerini mahkemeye aktardı.
Polis memuru Mehmet Bayır, mesele ile ilgili olarak 21.15 cm uzunluğundaki kablonun emare olarak alındığını ve iki zanlının mahkeme emri gereği tutuklandıklarını anlattı.

Soruşturmanın tamamlandığını söyleyen Bayır, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti. 
Yargıç Temay Sağer, S.K.’nin bir ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi. Sağer, zanlı S.A’nın ise zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 7 bin 500 TL nakit teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 125 biner TL değerinde kefalet senedi imzalamaları ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88