banner6

2 bin TL su parası istediler

banner37

Salih Mustafa Mürsel, Yeniboğaziçi’ndeki evine gelen 1 aylık su faturasını görünce çılgına döndü

2 bin TL su parası istediler
banner151

Ahmet İLKTAÇ

Aslen Larnakalı olup uzun yıllardır İngiltere’de yaşayan Salih Mustafa Mürsel, 17 Kasım 2016 tarihinde Yeniboğaziçi köyündeki evine bağlattığı şebeke suyunun ardından 15 Aralık 2016 tarihinde gelen ilk faturayı görünce büyük şaşkınlık yaşadı.

Salih Mustafa Mürsel, faturaya göre yaklaşık 1 ayda 262 ton su harcadığını ve kendisiden toplam bin 996 lira 18 kuruş talep edildiğini söylüyor.

Eşiyle birlikte kaldığı evde bir ayda bu kadar su harcamasının mümkün olmadığını belirten Mürsel, belediyenin iddia ettiği gibi deposunda kaçak olsa da 262 ton su harcanmış olsa evin yıkılacağını söyledi.

Yeniboğaziçi Belediyesi Su İşleri Birimi Amiri Kemal Erdoğuş ise söz konusu abonenin yer deposunda yaptıkları incelemede sızıntı olduğunu tespit ettiklerini açıkladı.

Mürsel: Sayaçta sorun var

Gazetemiz KIBRIS’a gelerek şikâyette bulunan Salih Mustafa Mürsel isimli vatandaş, eşiyle birlikte kaldığı Yeniboğaziçi köyü Yurdakul Sokak 15 numaralı adresteki evine 17 Kasım 2016 tarihinde bin 300 TL vererek şebeke suyu bağlattığını söyledi.

Larnaka doğumlu olup uzun yıllardır İngiltere’de kaldığını anlatan Salih Mustafa Mürsel, 15 Aralık tarihinde belediyeden kendisine gelen yüklü su faturasını gördüğünde büyük şaşkınlık yaşadığını kaydetti.

Faturada bir ayda toplam 262 ton su harcadığının görüldüğünü ve bunun karşılığında bin 996 TL 18 kuruş para istendiğini ifade edem Mürsel, faturayı alıp hemen belediyeye gittiğini bildirdi.

Salih Mustafa Mürsel, Yeniboğaziçi Belediyesi’nden gelen memurun evindeki sistemde sızıntı olduğunu ve saatin düzgün çalıştığını, faturada bir hata olmadığını kendisine ilettiğini dile getirdi.

Bu açıklama karşısında da tatmin olmadığını, çünkü kendisinin sisteminde herhangi bir sızıntı olmadığını iddia eden Mürsel, konuyu belediye başkanına da aktardığını ancak sorununun çözülmediğini söyledi.

Salih Mustafa Mürsel, su saatinin değişmesini istediğini ancak belediyenin bunun karşılığında yeniden ücret talep ettiğini kaydetti.

“Evimdeki sistemden 262 tonluk su sızıntısı olsaydı ev yıkılırdı” diye konuşan Mürsel, hakkını sonuna kadar arayacağını ve hukuki yollara başvurabileceğini bildirdi.

Erdoğuş: Abonenin deposunda su kaçağı var

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Yeniboğaziçi Belediyesi Su İşleri Birimi Amiri Kemal Erdoğuş ise, kendilerinin, belediye olarak müracaat eden abonelere sayaç taktıklarını söyledi.

Kemal Erdoğuş, sayacın takılmasının ardından her türlü tesisat ve sistemin mal sahibine ait olduğunu kaydetti.

Söz konusu vatandaşın şikayetiyle ilgili belediyelerinin teknik personelinin inceleme yaptığını ve sorunun aboneye gösterildiğini anlatan Erdoğuş, tespitlerinde, abonenin yer deposunun su girişinin yüksekte olduğu ve topun suyu kesmesi için suyun yeterli yüksekliğe gelmemekte olduğunu dile getirdi.

Kemal Erdoğuş, yaptıkları incelemelerde suyun yer deposunun betonunun altından kaydığını ve sistemde bu suyun hiç kesilmediğinin açıkça görüldüğünü bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2017, 09:23
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110