2. El Otomobil Pazarı açıldı

banner37

Kuzey Kıbrıs’ta da hayata geçirilen ve aracını satmanın yanı sıra ikinci el otomobil almak isteyenlere farklı alternatif sunan otomobil pazarı, salgın nedeniyle ara verdiği faaliyetlerine yeniden başladı

2. El Otomobil Pazarı açıldı
banner8

Ali ÇATAL

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle çalışmalarını askıya alan 2. el otomobil pazarı, ‘normalleşme’ adımlarına uyarak çalışmalarına dün itibarıyla tekrar başladı.

Türkiye başta olmak üzere pek çok ülkede son derece yaygın olduğu halde ülkemizde pek bilinmeyen ‘araba pazarı’ konsepti, Hakan Karahan’ın ‘fikir babalığı’ ve Akın Dağyaran ile Turgut Yalı’nın girişimleriyle Kuzey Kıbrıs’ta da hayata geçirildi.

Katılımı ücretsiz olmak üzere kurulan 2. el otomobil pazarı, aracını satmak ve ikinci el bir otomobil almak isteyenlere farklı bir alternatif sunuyor.

İkinci el otomobil alımının olmazsa olmazı ‘araç başında pazarlık’ imkanını, müşterilere alım-satım işleminin en başında sunan 2. el oto pazarı, halktan da yoğun bir ilgi görüyor.

banner134
1001 AirportMallpark alanında, her pazar 10.00-16.00 saatleri arasında bir araya gelerek oto pazarını kurduklarını aktaran organizatörler, halkın pazara ilgisinin ise son derece yüksek olduğunu söyledi.

Salgın nedeniyle ara verdikleri çalışmalarına tekrar başlamaktan duydukları mutluluğu dile getiren ve Türkiye merkezli otomobil sanal ağı pistonkafalar.com’un da kurucusu olan Dağyaran, dün gerçekleştirilen organizasyonla, toplam etkinlik sayılarının da altıya yükseldiğini kaydetti.

Türkiye’de insanların bu türden pazarlara sabahın beşinde ‘yer kapmak’ için geldikleri bilgisi veren Karahan ise tamamen amatör bir ruhla çalışarak profesyonel bir iş çıkarmaya çalıştıklarını aktardı.

Organizasyonlara başladıklarında kendilerini ‘cam filmli lüks araçlardan’ izleyen oto galericilerinin de zamanla aralarına katıldıklarını da belirten Karahan, “Bu oluşumdan maddi hiçbir beklentimiz yok. Gönül verdiğimiz bir işi yapmanın zevki bize yetiyor” şeklinde görüş belirtti.

Yalı da esnafı, araba galerisi sahiplerini ve halkı, hem araç alım-satımına hem de bu zevkli organizasyonun bir parçası olmaya davet etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Akın Dağyaran
Akın Dağyaran - 2 ay Önce

Haber ile destek verdiğiniz için teşekkür ederiz, bizleri onore ettiniz.

Ahmet emanet
Ahmet emanet - 2 ay Önce

Tebrik ederim başarılarınızın devamı dileğiyle

muhittin
muhittin - 2 ay Önce

TEBRIKLER ÇOK IYI OLDU CUNKU IKINCI EL KALMADI FIYATLARDA GALERILER BELIRLER OLDU YERINDE BIR KARAR BROVOO

Arslan Türkmen
Arslan Türkmen - 2 ay Önce

Araba pazarı tam yeri nerededir?

Atakan Yalı
Atakan Yalı @Arslan Türkmen - 2 ay Önce

1001 Airport mall otoparkında her pazar günü saat 10.00 -16.00 arasi

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75