2 evden de hintkeneviri çıktı

banner37

Lefkoşa’da iki ayrı eve yapılan baskında, biri uyuşturucu satıcısı olduğu düşünülen 4 kişi tutuklandı; bir kişi de aranıyor

2 evden de hintkeneviri çıktı
banner99

KADIN ZANLI “SUÇSUZUM” DEDİ… “Kanunsuz uyuşturucu madde (hintkeneviri) alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar R.R.E., A.M., E.A.U. ve M.Ç isimli 4 zanlı, dün, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve haklarında birer gün tutukluluk alındı. Mahkemede söz alan M.Ç isimli kadın, “Ben turistim. Ahmet’i tanıyorum. Olayla hiç alakam yok. Uyuşturucu da kullanmıyorum” dedi

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin iki ayrı eve yaptığı baskında, biri uyuşturucu satıcısı olduğu düşünülen 4 kişi tutuklandı. Polis, uyuşturucu olayıyla ilgili bir kişiyi daha arıyor.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde (hintkeneviri) alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar R.R. E., A.M., E.A.U. ve M.Ç isimli 4 zanlı, dün, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Mahkemede söz alan M.Ç isimli kadın, “Ben turistim. Ahmet’i tanıyorum. Olayla hiç alakam yok. Uyuşturucu da kullanmıyorum” dedi.     

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i tanık olarak dinletti.

   Mahkemede mesele ile ilgili yeminli şahadet veren Kurtbir, 30.09.2020 tarihinde, 17.25 ile 17.45 saatleri arasında, narkotik ekibi tarafından zanlı R.R.E’nin ikametgahında, mahkeme emriyle yapılan aramada, yaklaşık 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığını kaydetti. 

   Polis memuru Kaan Kurtbir, zanlı R.R.E’nin konu maddeyi zanlı A.M’den 300 TL karşılığında satın aldığını itiraf ettiğine vurgu yaptı.

   Zanlı A.M’nin, zanlı E.A.U.’nun evinde tespit edildiğini söyleyen Kurtbir, A.M’nin kapıyı açtığı anda polise direndiğini ve makul güç kullanılarak tutuklandığını kaydetti.

   Kurtbir, baskın anında evde olan zanlılar A.M., E.A.U. ve M.Ç’nin huzurunda mahkeme emriyle yapılan aramada da elde sarılı tütünle karışık, içinde uyuşturucu olduğuna inanılan madde, üzerinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan öğütücü ve 5 gram hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını mahkemeye aktardı.

   Zanlılardan zanlı R.R.E. ve E. A. U.’nun itiraf içerikli gönüllü ifade verdiğini söyleyen Kurtbir, ifadelerin teyit ve tekzibinin yanı sıra alınacak ifadeler, soruşturulacak şahıslar ve aranan bir kişi olduğunu belirtip, zanlıların 1 gün tutuklu kalmasını talep etti.

banner134
   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 4 zanlının da 1 gün tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75