banner6

2 evladı yetim kaldı

banner37

Gazimağusa’da eski sevgilisi tarafından vurularak öldürülen Halime Çetin, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde ve Gazimağusa Mezarlığı’nda düzenlenen törenlerle son yolculuğuna uğurlandı.

2 evladı yetim kaldı
banner150

banner150 banner150

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da önceki akşam 21.40’ta eski sevgilisi 43 yaşındaki Hüseyin Özcömert tarafından av tüfeğiyle 3’ü öldürücü 4 el ateş edilerek katledilen 45 yaşındaki Halime Çetin, dün görev yaptığı Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde ve Gazimağusa Mezarlığı’nda gerçekleştirilen cenaze törenlerinin ardından, toprağa verildi.

Çevresi tarafından çok sevilen, 2 genç evlat sahibi Halime Çetin’e önce saat 15.00 sıralarında Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde tüm mesai arkadaşlarının katılıyla tören düzenlendi. Halime Çetin’in cenazesi daha sonra Gazimağusa Mezarlığı’na götürülerek ikindi namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenaze töreninde Çetin’in yakınları yine basın mensuplarına tepki gösterdi.

Öte yandan, dün öğle saatlerinde Halime Çetin’e yapılan otopside vücuduna 3’ü ölümcül 4 el ateş edildiğinin belirlendiği öğrenildi.

Halime Çetin’i vurduktan sonra av tüfeğini çenesine dayayıp 2 el ateş ederek kendi canına da kıymayı deneyen 43 yaşındaki Hayrettin Özcömert’in ise hayati tehlikesinin üst düzeyde devam ettiği öğrenildi. Hayrettin Özcömert’in Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde polis gözetiminde müşahede altında tutulduğu öğrenildi.

Topal: Ardı ardına gelen kadın cinayetleri araştırılmalı

Sevilen hemşire Halime Çetin için Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yapılan törende kısa bir konuşma yapan Gazimağusa Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hasan Topal, ülkemizde son 5-6 ayda ardı ardına kadın cinayetleri işlendiğine dikkat çekerek, bu durumun artık incelenmesinin gerektiğini söyledi.

Bu konuyla ilgili olarak Sosyologlara büyük iş düştüğüne dikkat çeken Topal; toplum olarak inşallah bir daha böyle bir şey yaşamayız. Ben Halime hemşirenin tüm meslektaşlarına, mesai arkadaşlarına ve ailesine başsağlığı diliyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Dizdarlı: Hayati tehlike üst düzeyde

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Bülent Dizdarlı, Hayrettin Özcömert’in durumunun oldukça ağır olduğunu ve yoğun bakım servisinde müşahede altında olduğunu söyledi. Hayrettin Özcömert’in önceki akşam nefes borusunun açıldığını ve hâlâ iyi durumda olmasa da yüzündeki yaraların bir nebze olsa da kapatıldığını kaydeden Dizdarlı, an itibarıyla hayati fonksiyonlarının stabil gibi görülse de çok kan kaybetmesi nedeniyle yoğun bakımda tedavisinin devam edeceğini bildirdi.

Bülent Dizdarlı; “48 saat sonra durumu ile ilgili daha net konuşabileceğiz. An itibarıyla hayati tehlikesi en üst düzeydedir” şeklinde konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2017, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104