banner6

2 kilo uyuşturucunun soruşturması derinleştirildi

banner37

2 kilo uyuşturucunun soruşturması derinleştirildi
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA
 

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi tarafından Ercan Havalimanı’ndan ülkeye sokulmaya çalışılırken ele geçirilen Hintkeneviri türü uyuşturucuyla ilgili ikisi kurye, biri de siparişi veren sıfatıyla tutuklanan Afrika kökenli 3 kadın zanlının aleyhindeki soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiği bildirildi ve zanlıların tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) ithal ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan Zimbabwe uyruklu zanlı 1 Edit Chıpımbıro, zanlı 2 Tafadzwa Nicola Mutsago ve zanlı 3 Fortuna Tafadzwa Tutayı dün ek tutukluluk talebiyle yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak polis memuru Cemal Ramiz’i dinletti.
   Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz, 6 Nisan’da saat 02.40’ta Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yapan zanlı 1 Edit Chıpımbıro ile zanlı 2 Tafadzwa Nicola Mutsago’nun valizlerinde yapılan aramada Chıpımbıro’ya ait siyah renk el çantası içerisinde 16 adet mısır gevreği paketi içerine gizlenmiş yaklaşık 2 kilo ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare alındığını anımsattı.

   Polis memuru Cemal Ramiz, zanlı Tafadzwa Nicola Mutsago’nun gönüllü ifade verip, uyuşturucuyu 5 bin dolar karşılığında adını verdiği bir kişinin istemi üzerine ithal ettikleri itirafında bulunduğunu söyledi.

   Ramiz, zanlı Fortuna Tafadzwa Tutayı’nın ikametgahında tespit edilip tutuklandığını belirterek, evinde mahkeme emriyle yapılan aramada üzerinde uyuşturucu kalıntısı olan presleme makinesi ve birçok şeffaf poşetin emare alındığını anlattı.

   Ramiz, zanlı Tafadzwa Nicola Mutsago ile zanlı Fortuna Tafadzwa Tutayı’nın uyuşturucuyu havalimanından ithal ederken X-Ray cihazından gizlice nasıl geçirebileceklerine dair yaptıkları telefon görüşmesinin tespit edildiğini, ayrıca zanlı Fortuna Tafadzwa Tutayı’nın zanlıya kalacağı oteli ve yiyeceği yemeği de ayarladığını tespit ettiklerini kaydetti.

   Tahkikatın ciddiyetine ve çok yönlü devam ettiğine vurgu yapan Ramiz, zanlıların 8 gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110