2 kiloya yakın Hintkeneviriyle bağının olabileceği düşünülüyor

banner37

Tasarrufunda yarım gram Hintkeneviri ve 7 bin 800 TL nakit para bulunan E.P.’yi mahkemeye çıkaran polis, zanlının İncirli bölgesinde görüldüğüne dikkat çekti

2 kiloya yakın Hintkeneviriyle bağının olabileceği düşünülüyor
banner8

Sedef BOŞNAK

AVUKATI İTİRAZ ETTİ… Polisin mahkemede, geçtiğimiz günlerde İncirli ovasında gizlenmiş olarak bulunan 2 kiloya yakın Hintkenevirini hatırlatarak, zanlının da İncirli bölgesinde görüldüğünü söylemesi üzerine, E.P.’nin avukatı itiraz ederek, müvekkilinin 2 kiloluk uyuşturucuyla ilgisi ve bağının olmadığını belirtti. Polis de cevaben, “Direk bağı olmamakla birlikte bölgede görüldü. Geniş çaplı araştırma yapıyoruz” dedi.

Narkotik polisi, aldığı bir ihbar ışığında, Gazimağusa’daki bir eve baskın yaptı ve E.P., isimli zanlının evinde yaklaşık yarım gram Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile arabasında da 7 bin 800 TL nakit para buldu.

E.P.’yi dün tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkaran polis, geçtiğimiz günlerde hayvanlarını otlatan bir şahıs tarafından İncirli ovasına gizlenmiş olarak bulduğu yaklaşık 2 kilo Hintkenevirini hatırlatarak, zanlının da İncirli bölgesinde görüldüğüne dair tanık ifadeleri olduğunu söyledi.

E.P.’nin avukatının buna itiraz etmesi üzerine ise polis, “direk bağı olmamakla birlikte bölgede görüldü. Geniş çaplı araştırma yapıyoruz” diye cevap verdi.

Mahkeme, meseleyle ilgili soruşturmanın selameti için E.P.’nin 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzurunda gerçekleşen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meselenin tahkikatını yürüten Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Kavaz’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Mustafa Kavaz, aldıkları bir ihbar ışığında, 28 Haziran 2021’de, zanlının ikamet ettiği Gazimağusa’daki bir eve baskın düzenlediklerini anlattı.

banner134
Mustafa Kavaz, zanlının huzurunda mahkeme emri gereği, arama yaptıklarını belirterek, komodin çekmecesinde, naylona sarılı yarım gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile kullanımındaki kiralık aracın torpido gözünde ise 7 bin 800 TL’yi bulup emare zapt ettiğini söyledi.

Kavaz, ayrıca, tutuklandığı andan itibaren suskunluğunu koruyan zanlının, İncirli’de bulunan 2 kilo ağırlığındaki uyuşturucu maddeyle bağı olup olmadığını araştıracağını anlattı ve temin ettiği tanık ifadelerine göre zanlının bölgede görüldüğünü kaydetti.

Tanık polis,  zanlı aleyhine henüz yeni başlattığı tahkikatını tamamlayabilmek için süre talep etti.

Zanlıyı savunan avukat Melih İlktuğ, tutukluluk talebine itiraz etmedi ancak, müvekkilinin İncirli’de bulunan uyuşturucuyla ilgili bilgisi ve bağı olmadığını ileri sürdü.

Tanık polis ise cevaben, “Direk bağı olmamakla birlikte bölgede görüldü. Geniş çaplı araştırma yapıyoruz” dedi.

Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren kıdemli yargıç, konu suçlarının ciddiyetine vurgu yaparak, polisin tahkikatını salimen yürütebilmesi için zanlının 2 gün süreyle poliste tutuklu kalasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75