'2 milyon TL'nin kaynağı açıklanmalı'

banner37

Yeniden Doğuş Partisi Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu, Dome Hotel ihalesi için 2 milyon TL teklif etti.

banner87
'2 milyon TL'nin kaynağı açıklanmalı'
banner90
banner99

Kişisel Sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yapan Zaroğlu, vakıf malının sendika patronuna peşkeş çekilmesine müsaadelerinin olmadığını belirtti.

Zaroğlu’nun açıklaması şöyle:

Geçtiğimiz 10 yılda, Vakıflar idaresine sadece 1 milyon TL ödeyerek, ekonominin tüm kurallarını alt üst eden sendikaya karşılık, Dome Otel için yıllık 2 milyon TL teklif verdim...

Böylesi önemli bir tesisin; ihalesiz hem de mevcut tekliflerden daha düşük bir bedel ile verilmesi hukuksuzdur. Bundan sonra top Başbakan’da...

“Zaroğlu’nun yaptığı mal bildirimi kontrol edilmeli”

Öte yandan konuyla ilgili bilgi sahibi kişiler KIBRIS’a yaptığı açıklamada, Bertan Zaroğlu’nun, Dome Hotel için vereceği yıllık 2 milyon TL’nin kaynağını açıklamak zorunda olduğunu belirtti.

Edinilen bilgide, vekillerin meclise girerken Mal Bildirimi’nde bulunduğunu ve bildirimin kapalı zarf halinde Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay’da olduğunu kaydetti. Bahsi geçen zarfın, yapılan bu ihale başvurusu sonrasında açılması gerektiğinin de belirtildiği açıklamada, zarftaki mal varlığının 2 milyon TL olmaması durumunda konunun savcılığa havale edilmesi gerektiği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108