banner6

2 ölümlü kazanın sürücüsü 5 gün daha tutuklu kalacak

banner37

2 ölümlü kazanın sürücüsü  5 gün daha tutuklu kalacak
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Girne-Lefkoşa anayolunda kuzey çevre yolu kavşağına meydana gelen ve aracında yolcu olarak bulunan iki gencin yaşamını yitirdiği, birinin ise ağır yaralandığı trafik kazasından sorumlu tutulan araç sürücüsü zanlı Mohamed Abdalla Mohamed Abuzıed’in tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı.

   “Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne neden olma” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Abuzıed, dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.   

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında Savcı Ahmet Özlemler’in tanığı olarak yeminli şahadet veren Müfettiş Muavini Mustafa Özkantürk, 02.06.2022 tarihinde, saat 00.40 raddelerinde, Girne-Lefkoşa anayolu boyunca KY 976 plakalı salon aracı Lefkoşa istikametine doğru aşırı süratli bir şekilde kullanan Mohamed Abdalla Mohamed Abuzıed’in seyrettiği yol üzerinde bulunan kuzey çevre yolu kavşağına yaklaştığında, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybedip kontrolsüz bir şekilde yolun solundan yoldan çıkıp bariyerlere çarptığını belirtti.   

   Çarpmanın etkisi ile yolun sağına doğru kontrolsüzce savrulan aracın yolun gidiş ve gelişini ayıran beton refüje çarptığını kaydeden Özkantürk, kaza sonucu KY 976 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Lefkoşa’da sakin Sara Abdulkafir’in (K-22) olay yerinde yaşamını yitirdiğini, Lefkoşa’da sakin Marwan Baderelden’in (E-23) ağır yaralı olarak kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdiğini söyledi.   

   Özkantürk sözlerine devamla; aynı araçta yolcu olarak bulunan diğer bir şahıs olan Lefkoşa’da sakin Hassan Awad Hassan Elawad’ın da (E-22) yapılan tedavisinin ardından taburcu olduğunu kaydetti, araç sürücüsü Mohamed Abdalla Mohamed Abuzıed’in ise sağlık kontrolünden geçirilmesinin ardından tutuklandığını belirtti.   

   Zanlının alkol ve uyuşturucu kullanıp kullanmadığının belirlenmesi için analiz amacıyla kan örneği alındığını ifade eden Özkantürk, tahkikatın devam ettiğini belirterek zanlının aleyhine 5 gün daha ek tutukluluk emri talebinde bulundu.

   Zanlının avukatı Sedef Özzafer bu talebe itiraz etmedi.

   Yargıç Mine Ozankaya, meselenin ciddiyetine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 5 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104