banner6

2 ölümlü kazanın sürücüsünün kanında 21 mlg alkol çıktı

banner37

2 ölümlü kazanın sürücüsünün kanında 21 mlg alkol çıktı
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Girne-Lefkoşa anayolunda kuzey çevre yolu kavşağına meydana gelen ve aracında yolcu olarak bulunan iki gencin ölümü, birinin de ağır yaralanmasından sorumlu tutulan zanlı Mohamed Abdalla Mohamed Abuzıed’in tutukluluk süresi 2 gün daha uzatıldı.

   Polis, zanlının kanında 21 miligram alkol belirlendiğini ancak uyuşturucu veya hap kullanıp kullanmadığına ilişkin sonucun halen beklendiğini açıkladı.

   “Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne neden olma” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Abuzıed, dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.   

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında Savcı Ahmet Özlemler’in tanığı olarak yeminli şahadet veren polis çavuşu Yusuf Türkkal, 02.06.2022 tarihinde, saat 00.40 raddelerinde, Girne-Lefkoşa anayolu boyunca KY 976 plakalı salon aracı Lefkoşa istikametine doğru aşırı süratli bir şekilde kullanan Mohamed Abdalla Mohamed Abuzıed’in seyrettiği yol üzerinde bulunan kuzey çevre yolu kavşağına yaklaştığında, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybedip kontrolsüz bir şekilde yolun solundan yoldan çıkıp bariyerlere çarptığını belirtti.   

   Çarpmanın etkisi ile yolun sağına doğru kontrolsüzce savrulan aracın yolun gidiş ve gelişini ayıran beton refüje çarptığını kaydeden Türkkal, kaza sonucu KY 976 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Sara Abdulkafir’in (K-22) olay yerinde yaşamını yitirdiğini, Marwan Baderelden’in de (E-23) ağır yaralı olarak kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdiğini söyledi.

   Türkkal, zanlının kanında 21 miligram alkol belirlendiğini ancak kanında uyuşturucu ile hap olup olmadığına ilişkin sonucun beklendiğini mahkemeye aktardı.  

   Türkkal, tahkikatın devam ettiğini belirterek zanlının aleyhine 2 gün daha ek tutukluluk emri talebinde bulundu. Zanlının avukatı Sedef Özzafer bu talebe itiraz etmedi.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, meselenin ciddiyetine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 2 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104