banner6

2 ölümlü kazanın sürücüsünün kanında ‘uyuşturucu’ da çıktı

banner37

2 ölümlü kazanın sürücüsünün kanında ‘uyuşturucu’ da çıktı
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Girne-Lefkoşa anayolunda kuzey çevre yolu kavşağına meydana gelen ve aracında yolcu olarak bulunan iki gencin ölümünden, birinin de ağır yaralanmasından sorumlu tutulan zanlı Mohamed Abdalla Mohamed Abuzıed’in kanında alkolün yanı sıra uyuşturucu da çıktı.

   “Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne neden olma” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Abuzıed, dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında Savcı Hasan Boşnak’ın tanığı olarak yeminli şahadet veren polis çavuşu Yusuf Türkkal, 02.06.2022 tarihinde, saat 00.40 raddelerinde, Girne-Lefkoşa anayolu boyunca KY 976 plakalı salon aracı Lefkoşa istikametine doğru aşırı süratli bir şekilde kullanan Mohamed Abdalla Mohamed Abuzıed’in seyrettiği yol üzerinde bulunan kuzey çevre yolu kavşağına yaklaştığında, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybedip kontrolsüz bir şekilde yolun solundan yoldan çıkıp bariyerlere çarptığını belirtti.

   Çarpmanın etkisi ile yolun sağına doğru kontrolsüzce savrulan aracın yolun gidiş ve gelişini ayıran beton refüje çarptığını kaydeden Türkkal, kaza sonucu KY 976 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Sara Abdulkafir’in (K-22) olay yerinde yaşamını yitirdiğini, Marwan Baderelden’in de (E-23) ağır yaralı olarak kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdiğini söyledi.

   Türkkal, zanlının kanında 21 miligram alkol belirlendiğini ve Hintkeneviri türü uyuşturucu madde de olduğuna yönelik rapor temin ediğine vurgu yaptı.

   Zanlının üniversite öğrencisi olduğunu beyan eden Türkkal, yargılanmaktan kaçma ihtimali olan zanlının tutukluluk yargılanması talebinde bulundu. Zanlının avukatı Sedef Özzafer bu talebe itiraz etmedi.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, meselenin ciddiyetine vurgu yapıp, zanlının 45 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104