banner6

2 Pakistanlı uyuşturucudan yakalandı

banner37

2 Pakistanlı uyuşturucudan yakalandı
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Narkotik polisi, Gazimağusa’da bir eve düzenlediği operasyonda 15 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeye el koydu ve Pakistan uyruklu 2 zanlıyı tutukladı.

   Polis, meseleyle ilgili Pakistan uyruklu O.N.A. (E-26) ve I.H.K.’yi (E-27), Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden huzuruna çıkarttı ve aleyhlerinde, tahkikat maksatlı 5 gün tutukluluk emri temin etti.

   Polis, meseleyle bağlantısı olduğuna inandığı bir kişiyi daha arıyor.

Emareler incelemede

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Gündüz Serden huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, PGM’ye bağlı NKÖM’de görevli polis memuru Hüseyin Özdesoy’u tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Hüseyin Özdesoy, 16 Nisan’da aldığı bir bilgi doğrultusunda, saat 12:45 sıralarında, Gazimağusa'da, O.N.A.’nın kalmakta olduğu ikametgahta Narkotik ve Kaçakçılığı Önlememe Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada, TV ünitesi çekmecesinde, lacivert zipli cüzdan içerisinde, naylona sarılı 15 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet hassas terazi bularak emare zapt edildiğini söyledi.

   Hüseyin Özdesoy, yaptığı ileri soruşturmada, meseleyle bağlantısı olduğunu tespit ettiği O.N.A.’nın kalmakta olduğu ikametgahta da arma gerçekleştirdiğini anlattı ve evin çalışma odasındaki masa üzerinde, içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet öğütücü bulunarak emare alındığını kaydetti.

   Özdesoy, zanlıların, itiraf nitelikli gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğini söyledi ve uyuşturucuyu, zanlılara temin eden şahsı aradığını kaydetti.

   Tanık polis, zapt ettiği emareleri incelenmesi için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için Parmak İzi Şubesi’ne gönderdiğini belirterek, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden zanlılar aleyhine tutukluluk emri talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, talebi uygun buldu ve zanlıların, tahkikatın selameti için 5’er gün poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110