20 ay hapis yatacaklar

banner37

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Kokain Türü Kanunsuz Uyuşturucu Madde İthal, Alma, Verme ve Tasarruf” suçlamalarıyla yargılanan Viorel Ionut Stoica ile suç ortağı Serkan Tosun aleyhinde verilen karar açıklandı

banner87
20 ay hapis yatacaklar
banner90
banner8

Ahmet VAMIK

   Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Kokain Türü Kanunsuz Uyuşturucu Madde İthal, Alma, Verme ve Tasarruf” suçlamalarıyla yargılanan Viorel Ionut Stoica ile suç ortağı Serkan Tosun aleyhinde verilen karar dün açıklandı.
   Girne’de 2017 yılının Eylül ayında tasarrufunda toplamda 6 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde ele geçirilen sanık Viorel Ionut Stoica, tespit edilemeyen miktardaki uyuşturucu maddeleri sanık Serkan Tosun’un yönlendirmesi ile satmak amacıyla 2017 yılının Ağustos ayında Gazimağusa Limanı’ndan ülkeye ithal ettiğine yönelik itirafta bulunmuştu.
   Sanıklar Viorel Ionut Stoica ile Serkan Tosun yargılandıkları Girne Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 20’şer ay hapis cezasına çarptırıldı.
   Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi Hacı, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip Kır ve Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davanın karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener hazır bulundu.

20’şer ay hapis yatacaklar
   Sanıklar aleyhinde verilen kararı açıklayan Girne Ağır Ceza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Şerife Katip Kır, tasarrufunda 6 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde ele geçirilen sanık Viorel Ionut Stoica’nın 2017 yılının Ağustos ayında satmak amacıyla Mağusa Limanı’ndan ülkemize tespit edilemeyen miktarda kokain türü uyuşturucu madde ithal ettiğine dikkat çekti.
   Sanık Viorel Ionut Stoica’nın Girne’de tespit edilemeyen bir çok kişiye, tespit edilemeyen miktarlarda uyuşturucu madde verdiğini ifade eden Kıdemli Yargıç Şerife Katip Kır, sanık Serkan Tosun’un tasarrufunda ise 13 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini dile getirdi.
   Uyuşturucu suçlarının son yıllarda giderek artış gösteren, yaygın ve vahim suçlar arasında yer aldığına değinen Şerife Katip Kır, dünya genelinde uyuşturucuya karşı ciddi bir mücadele sürdürüldüğünü ifade etti. 
   Girne Ağır Ceza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Şerife Katip Kır, sanıkların lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinerek Viorel Ionut Stoica ile Serkan Tosun’un 20’şer ay hapis cezasına çarptırıldıklarını açıkladı.
   Sanıklar, 15 Eylül 2017 tarihinden beridir Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak bulunuyordu.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 08:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75