20 bin kilo ceviz macunu alıcı bekliyor

banner37

Narenciye ve hurması yanında ceviziyle de ünlü olan Lefke’de, bu yıl pandemiden dolayı ceviz de, ceviz macunları da elde kaldı

20 bin kilo ceviz macunu alıcı bekliyor
banner90
banner8

PARASAL DEĞERİ 300 BİN TL… Lefke ve Güzelyurt ilçesinin en büyük üreticilerinden Hasan Altan Öksüz, bu yıl pandemiden dolayı sıkıntı yaşadıklarını, 300 bin TL değerindeki 20 bin kilo ceviz macununun elde kaldığını belirtti

Güren TİLKİ

   KKTC’nin batısındaki yeşil Lefke’de yetişen ürünler, bu yıl pandemiden dolayı olumsuz etkilendi.

   Narenciye ve hurması yanında ceviziyle de ünlü olan Lefke’de bu yıl ceviz de, ceviz macunları da elde kaldı.

   Lefke ve Güzelyurt ilçesinin en büyük üreticilerinden Hasan Altan Öksüz, bu yıl pandemiden dolayı sıkıntı yaşadıklarını, 300 bin TL değerindeki 20 bin kilo ceviz macununun elde kaldığını belirtti.

banner134
   Lefke’de her yıl mayıs ayı içerisinde toplanan ve ayıklanmış bir şekilde piyasaya çıkan yeşil ceviz, beklenen ilgiyi görmedi ve macunu yapılarak kavanozlara yerleştirildi.

   Lefke’de her yıl yapılan ceviz festivali ve çeşitli etkinliklerde satışı yapılan ceviz, bu yıl bu tür etkinliklerin pandemiden dolayı iptal edilmesiyle tüketiciyle buluşamadı.

   Bunun üzerine elde kalan cevizlerin macunu yapıldı fakat beklenen sürüm yine olmadığı için kavanozlar dolusu macun, depolara alındı.

   KIBRIS’a konuşan Hasan Altan Öksüz, pandemiden dolayı bu yıl sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

   20 bin kilo ceviz macununun ellerinde kaldığını ifade eden Öksüz, macunların parasal değerinin 300 bin TL olduğunu kaydetti.

   Öksüz, ambalajlı, 1.5 kiloluk 900 ve 660 gramlık 3 bin 500 olmak üzere toplam 4 bin 400 kavanoz ceviz macununu gerekli rağbetin görmemesinden dolayı depolarda beklettiklerini bildirdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şafak Baydar
Şafak Baydar - 3 hafta Önce

Kıbrıs ta bir şişe ceviz macunu kaç para

Mustafa Nail Sail
Mustafa Nail Sail - 3 hafta Önce

Üreticiye kilo başı 15 TL, markette yarım kilosu 45 TL! Rezalet

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75