20 gündür trafik ışıkları bozuk!

banner37

Lefkoşa’nın en işlek caddelerinden Bedrettin Demirel Caddesi’nde uzun süredir trafik ışıklarının arızalı olması, büyük bir trafik karmaşasına yol açıyor, vatandaşları çileden çıkarıyor

20 gündür trafik ışıkları bozuk!
banner90
banner8

BU ARIZA NİYE GİDERİLMİYOR?... Özellikle sabah ve iş çıkış saatlerinde arızalı olan trafik ışıklarının önünde oluşan kuyruk, Dereboyu çıkışına kadar uzanıyor ve sürücüler arasında tartışmalara sebep oluyor. Işıklardaki arızanın trafik karmaşasına yol açtığını ve kazaya sebebiyet vereceğini vurgulayan vatandaşlar ve bölge esnafı, bu yöndeki şikayetlerini ilettikleri yetkililerin hiçbirinden yanıt alamadıklarını söylüyor

Funda ÖZSAKINÇ

   Lefkoşa’nın en işlek caddelerinden Bedrettin Demirel Caddesi’nde yaklaşık 20 gündür trafik ışıklarının bozuk olması, büyük bir trafik karmaşasına yol açıyor, vatandaşları çileden çıkarıyor.

   Özellikle sabah ve iş çıkış saatlerinde arızalı olan trafik ışıklarının önünde oluşan kuyruk, Dereboyu çıkışına kadar uzanıyor ve sürücüler arasında tartışmalara sebep oluyor.

   Gültekin Şengör Sokak’tan Bedrettin Demirel Caddesi’ne çıkış noktasındaki trafik ışıklarındaki arızanın yaklaşık 20 gündür giderilmemesi, öfkeyi daha da artırıyor.

   Işıklardaki arızanın trafik karmaşasına yol açtığını vurgulayan vatandaşlar ve bölge esnafı, bu yöndeki şikayetlerini ilettikleri yetkililerin hiçbirinden yanıt alamadıklarını söylüyor.

   Özellikle Ulaştırma Bakanlığı’ndan da cevap alamayan vatandaşlar, şikayetlerini aktarmak için KIBRIS’ı aradı.

Ne dediler?

banner134

GÖKHAN ARSLAN

   “Bugün 12. gün, burası bu şekilde. 2 defa belediyeyi aradım, arıza bildirimi yaptım, ilgileneceklerini söylediler. Fakat şu ana kadar gelen giden bir yetkili olmadı. Yani bu kadar sürede yapılamayacak büyük bir arıza mı var,  anlayamadık. Biz, basit bir elektrik arızasıdır diye düşünüyoruz ama yapan olmadı. En işlek yollardan biri, ana yola bağlanan bir sokak, Gültekin Şengör Sokak. Maalesef birkaç kez de ciddi kazalar da oldu. Ufak tefekleri saymıyorum daha, maalesef ilgilenen yok”.

FAİK COŞKUN

   “Bu lamba 20 gündür bu şekilde, sadece burası çalışıyor. Geçenlerde geldi birileri, karşı direği bantladı, bir şeyler yaptı karşı direğe, çalışmadığı için sürekli kazalar, kavgalar yaşanıyor burada. Gelen ekip, elektrik bağlantılarını kontrol etti. Ortadakine araba çarpmıştı, uğraştılar, o günden sonra bir daha bu ışık çalışmadı”.

AHMET YILDIRIM

   “Geçen haftadan beri burası bu şekilde, 2 sefer geldiler, onaramadılar. Mühendisle birlikte geldiler 2. yi bir türlü çözemediler. İnsanlar birbirini yiyorlar burada, ana vanayı açtılar, orta hattı açtılar, bir türlü çözülmüyor. Bugün de kaza oluyordu. Çünkü burası yanmıyor, buraya bakmadan düz geçiyorlar ve ana yolda sürekli kazalar yaşanıyor. Burası ana yola çıkış, millete ıstırap çektiriyorlar ve tartışıyor insanlar. Ne diyelim, bir an önce yapılması lazım”.

METİN SERTYÜREK

   “Bu ışıklar 2 haftadır bu şekilde. Burada hep sıkıntı yaşanıyor. Daha önce de böyle oldu, kazalar yaşandı. Şu anda da insanlar sürekli karıştırıyor bu ışıkları ve dolayısıyla gün aşırı kazalar yaşanıyor.  Bu sorun bir an önce çözülmesi lazım, çünkü bu şekilde olmaz. Lefkoşa’nın en işlek caddelerden biridir burası. Aramadığımız yer kalmadı. Kimse kaale almadı”.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75