banner6

20 Temmuz Mete Adanır Stadı’ndan kimler rant sağlıyor?

banner37

20 Temmuz Mete Adanır Stadı’ndan kimler rant sağlıyor?
banner151 banner143

Girne Mete Adanır Stadı’nda 8-13 Haziran tarihlerinde yapılacak konser etkinliği halk tarafından büyük tepki toplarken bu organizasyonun arkasında kimler var sorusunu akıllara getirdi.

Birçok Girne spor kulübünün ortak kullandığı ve sezon içerisinde biriken elektrik borcu yüzünden gece maçı oynatılmayan Girne Mete Adanır Stadı’nda düzenlenen organizasyon tepkilere neden açtı. 

KIBRIS Medya Gurubu’nun güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre 6 gün sürecek olan organizasyon için spor dairesinin kasasına her gün için iki asgari ücret gireceği ancak bu miktarın sahada yaşanacak deformasyonu karşılamasının mümkün olmadığıdır. 

Sezon boyunca bu sahayı kullanan kulüplerin zemin ve bakımsızlıktan dert yanmasına rağmen böyle büyük bütçeli bir organizasyon düzenlenmesi ve bu büyük bütçeden en küçük payın spor dairesine kalması akıllara birilerinin buradan rant sağladığı iddialarını getirdi.

“Göreve geldiğim anda önüme koyulan ilk evraktı”
Spor Dairesi müdürü Rıza Erseven KIBRIS Medya Gurubuna yaptığı açıklamada göreve geldiği gün organizasyon evraklarının önünde olduğunu ve her şeyin hazırlanmış olduğunu dile getirerek kendisinin bu organizasyon ile hiçbir bağlantısı olmadığını kaydetti. Erseven bu tür organizasyonları kendi döneminde asla olmasına izin vermeyeceğini ve bundan toplum kadar kendinin de rahatsızlık duyduğunu dile getirdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104