200 milyon TL’lik fondan sağlık, eğitim ve yollar için kaynak aktarılıyor

banner37

Başbakan Yardımcısı Özersay, Yerli İstihdamı Destekleme Fonu’ndaki kaynağın, yol ve trafik bağlamında kullanılması için hükümette görüş birliği oluştuğunu açıkladı

banner87
200 milyon TL’lik fondan sağlık, eğitim ve yollar için kaynak aktarılıyor
banner90
banner99

“YILBAŞINDAN ÖNCE NETLİK KAZANACAK”… Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Yerli İstihdamı Desteklemek Fonu’nun sağlıkta hastane ihtiyacı, eğitimde okul ihtiyacı ve trafikte yol ihtiyacı bağlamında da kullanılabileceğini vurguladı. Fondaki kaynağın İhtiyat Sandığı Yönetim Kurulu’nun alacağı kararla veya Meclis tarafından yasada değişiklik yapılarak kullanılabileceğini söyleyen Özersay, yılbaşından önce bu durumun nasıl olacağının netleşeceğini bildirdi.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Yerli İstihdamı Destekleme Fonu’ndaki (200 milyon TL) önemli bir kaynağın, yol ve trafik bağlamında kullanılması için hükümette görüş birliği oluştuğunu söyledi.


Özersay, “Elimizdeki kaynakları daha öncelikli ve önemli olan noktalara harcamamız gerektiğini düşünüyorum” dedi.


Katıldığı bir TV programında konuşan Özersay, fondaki kaynağın İhtiyat Sandığı Yönetim Kurulu’nun alacağı bir kararla veya Meclis tarafından yasada değişiklik yapılarak kullanılabileceğini vurguladı.


Söz konusu fonun sadece Yerli İstihdamı Desteklemekte değil, sağlıkta hastane ihtiyacı, eğitimde okul ihtiyacı ve trafikte yol ihtiyacı bağlamında da kullanılabileceğini belirten Özersay, “Kaynağın kullanılabileceğine ilişkin hızlıca bir taslak düzenlemesi yaptık” dedi.


Fondaki kaynakla ülkemizde yol, sağlık ve eğitim konusundaki acil ihtiyaçları gidermek istediklerine dikkat çeken Kudret Özersay, “Muhalefet parti başkanları da Sayın Bakanı arayıp bu konuda alınabilecek bir kararı destekleyeceklerini söyledi” dedi.


Özersay, hükümetin bu konuda toplumsal ve siyasal bir konsensusa varabileceğinin altını çizdi.  Yılbaşından önce bu durumun nasıl olacağının netleşeceğini bildiren Özersay, Bakanlar Kurulu ve Meclis toplantısında da konunun gündeme geleceğini söyledi.

Özersay, konuşmasına şöyle devam etti:


“Ben elimizdeki kaynağın öncelikli olan konulara harcanması gerektiğini düşünüyorum. Hatta bazı alanların da gerekirse bir yıl boyunca o alandaki çalışmaların dondurulmasını ve trafik, sağlık ve eğitim konusunda öncelikli yatırımları yapılması gerektiğini düşünüyorum En azından böyle önemli bir konuda, hükümette görüş birliği oluştu diyebilirim”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108