banner6

2017 için temenni: Trafik öldürmesin

banner37

Halk; ülkemizdeki trafik kazaları, Türkiye ve dünyadaki terör saldırıları, Akdeniz’de yaşanan mülteci dramları ve Suriye'deki savaş nedeniyle 2016’nın çok kötü geçtiğini belirtiyor… KKTC'de çoğunluğun 2017 için temennisi ise aynı:

2017 için temenni: Trafik öldürmesin
banner150 banner151 banner143

Ceren ÖZBİL

Halk, 2016’nın çok kötü ve şanssız bir yıl olduğunu belirtiyor…

Herkesin dem vurduğu konular ise aynı… Ülkemizdeki trafik kazaları, Türkiye ve dünyadaki terör saldırıları, Akdeniz’de yaşanan mülteci dramları ve Suriye'de yaşanan savaş

Halkın 2017 yılı dileği ise her ne sebeple olursa olsun artık insanların ölmemesi…

İnsanın canını yakan olayların, savaşların son bulmasını dileyen halkın diğer önemli bir isteği de Kıbrıs sorununun çözümü…

Çözüm şekliyle ilgili görüşler farklı ama herkesin istekleri arasında, 2017'de Kıbrıs'ta çözüm ve huzurlu bir yaşam da var...

İç meselelerin çözülmesini, sürekli hükümetlerin değişmemesini, müşavir ordusu yaratılmamasını, yollardaki bozukluk ve aksaklıkların giderilmesini isteyen halk, Kapalı Maraş’ın açılmasını, asgari ücretin artmasını ve ekonominin daha iyi noktaya gelmesini de temenni ediyor…

Vatandaşlar ne dedi? Vatandaşlar ne dedi?

Tolga Ahmet Raşit:

2016 yılında yaşanan en kötü olaylar ülkemizde trafik kazaları, dünyada ise savaşlardı. 2017 yılında tüm bunların sona ermesini, ülkemizdeki trafik kazalarının ve dünyadaki savaşların sona ermesini istiyorum.

Sait Kumru:

2016 yılında yaşanan en önemli sorun Türkiye'deki patlamalar, Suriye ile Irak'ta insanların ölmesi, Rus müzisyenlerin uçağının Karadeniz'e düşmesi, Akdeniz'de mültecilerin boğulması, ülkemizdeki trafik kazaları, ekonominin bozulması, asgari ücretin yetersiz kalması, halkın alım gücünün düşmesi, Kıbrıs sorununun bir türlü çözülememesidir. 2017 yılında tüm bunların sona ermesini istiyorum. Ayrıca Kıbrıs'ta da Türkiye ve Türk askerinin garantör olduğu bir çözüm olmasını temenni ediyorum.

Hüseyin Vural Ateşcan:

2016 yılında yaşanan en büyük sorunlar, müzakere sürecinde bir sonuca gidilememesi, elektrik zammı ve sürekli hükümetin değişmesidir. Her hükümet değişikliğinde yeni müşavirler ortaya çıkmıştır. 2017 yılında bu sorunların sona ermesini istiyoruz.

Salih Öcal:

2016 yılının en büyük sorunları ülkede meydana gelen kazalar, sendikaların sürekli grev yapıp çocukların eğitimden uzak kalmasıdır. 2017 yılında tüm bunların olmamasını ve yolların düzeltilmesini talep ediyorum. Devletimize sahip çıkmalıyız. 42 yıldır barış ve huzur içinde yaşıyoruz. Çözüm olmazsa olmazımız değildir. Türkiye'den asla kopmamalıyız.

Hayriye Özevin:

2016 hem ülkemiz hem de tüm dünya için çok kötü bir yıl oldu. Umarım 2017 güzel bir yıl olur ve savaşlar sona erer. Herkese 2017 yılı için sağlık, mutluluk diliyorum.

Hasan Gürdallı:

2016 yılı çok kötü geçti. Savaşlar devam etti, insanlar öldü. 2017 yılının güzel bir yıl olmasını diliyorum.

İnsanlar ölmesin.

Mehmet Ertuğ:

2016 yılının en olumsuz olayı Kıbrıs sorunudur. Ben devletimizin tanınmasından yanayım. Devletimizin tanınması için ellerinden geleni yapmalarını temenni ediyorum.

Mustafa Tuncay:

2016 yılında ülkemizde yaşanan en kötü olay yine trafik kazalarıydı. Yollarımız kötü durumda. Umarım 2017 yılında bu kazalar son bulur ve yollarımız da düzelir. İnsanlar da trafikte birbirlerine daha saygılı olmalı.

Hürmüs Yarkın:

2017 yılında ülkemizde çok değişiklik olacağına inanmıyorum. Ancak benim istediğim şu anda kapalı olan Maraş'ın açılmasıdır. Açıldığı takdirde ülke ekonomisine ciddi katkı sağlayacaktır. Ben Maraş'ın açık olduğu dönemlerde oraya gittim ve ne kadar güzel bir yer olduğunu gördüm.

Özay Özokan:

Ülkemiz için son umudumuz çözüm olması. Çözüm olmadığı sürece ekonomi de kötüye gidiyor. Özellikle Bandabuliya'ya kimse uğramıyor. Umarım çözüm olur ve ekonomimiz de canlanır.

Türkay Ilıcak:

2017 yılından anlaşma bekliyoruz. Ancak bu konuda çok da iyimser değiliz. Umut bitince insan da bitiyor.

Bizim toplum olarak yaşadığımız en büyük sorunsa kültürümüze sahip çıkmamamız. Örneğin birçok kişinin evinde bağlama yok ama gitar var. Kültürümüzün değerini bilmiyoruz. Yabancılardan çok fazla medet umuyoruz. 23 Nisanlar bile yabancı şarkılarla kutlanıyor.

Kadir Bayraktar:

2017 yılında Türkiye'nin garantörlüğü altında, askerin burada olması ve eş başkanlık sisteminin yer alacağı bir çözüm istiyoruz. Umarım 2017 yılı herkes için çok güzel bir yıl olur.

Vecihi Tulga:

Umarım 2017 yılı herkese barış, sağlık ve mutluluk getirir. Kendi açımdan değerlendirdiğimde 2016 yılı da çok kötü değildi. Ancak 2017 yılının herkese güzellikler getirmesini diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2017, 11:23
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110