banner6

2017'de barış dilediler

banner37

Kıbrıslı Türk ve Rumlar, Palm Beach sahiline, üzerine barış dilekleri astıkları yeni yıl ağacı dikti.

2017'de barış dilediler
banner150 banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

Kıbrıs Türk ve Kıbrıslı Rumlar, Gazimağusa’daki Palm Beach sahiline,  üzerine barış, çözüm ve yeniden birlikte yaşama dilekleri astıkları yeni yıl ağacı dikti.

Yaklaşık 50 kişinin katıldığı etkinlik dün saat 13.00’te başladı. Yaklaşık 1 saat süren etkinlikte Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rumlar artık birlikte yaşamak istediklerini belirten “Tek Vatan” yazılı pankart da açtı.

Iacovou: Yeniden birleşmek istiyoruz

Etkinlikte basına açıklama yapan “Mağusa Kentimiz” örgütü sözcüsü Pavlos Iacovou, “Christmas ağacı” diye adlandırılan dilek ağacını yerleştirmekteki amaçlarının, iki lidere çözüm ve yeniden birleşmek için gereken mesajı vermek olduğunu söyledi.

Pavlos Iacovou, etkinlik kapsamında dileklerinin yazılı olduğu kağıtları ağaca astıklarını ve en büyük dileklerinin gelecek yıl farklı bir Mağusa’da ve birlikte yeni yılı kutlamak olduğunu kaydetti.

Atai: Umarız ki 2017 çözümü getirir

Mağusa İnisiyatifi sözcülerinden Serdar Atai ise, değişik aktivitelerle bölgeyi canlı tutmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Dilek ağacı etkinliğini 2014 yılından bu yana gerçekleştirdiklerini anlatan Atai, etkinliği geleneksel hale getirmek adına bu yıl yeniden organize ettiklerini söyledi.

Serdar Atai, iki halkın birlikte yaşamakla ilgili isteklerini kendi elleriyle ağacın üzerine yazılı olarak astıklarını ifade ederken, ağaca geçmişten çocukluk yıllarından kalan bazı fotoğrafların da asıldığını söyledi.

Mağusa’nın hem kuzeyinde hem de güneyinde çözüm arzusunun çok yüksek olduğuna vurgu yapan Atai, Mağusa’da ciddi bir birliktelik oluşturulduğunu kaydetti.

Serdar Atai; “aynı şeyleri hissedip aynı şeyleri söylüyoruz ve çözüm diyoruz. 2017 yılı umarım peşinden koştuğumuz çözümü getirir” diye konuşarak sözlerine son verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2016, 10:59
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110