2018'in ikinci kadın cinayeti

banner37

Gönyeli’de dün sabah 45 yaşındaki Gülbahar Ulutan isimli bir kadın, 13 bıçak darbesiyle öldürüldü. Küçücük ada ülkesinde işlenen cinayetlerin sayısının her yıl artması, toplumda derin yaralar açıyor. Son 10 yılda 58 kişinin cinayete kurban gitmesi ise korku ve endişeyi artırıyor

2018'in ikinci kadın cinayeti

Mehmet KARA-Meyil AVCAN

Ülke genelinde son günlerde peş peşe yaşanan bıçaklı saldırı, bıçakla yaralama gibi kriminal suçlar toplumda tedirginlik yaratırken, dün sabah Gönyeli’de 45 yaşındaki Gülbahar Ulutan isimli kadın, temizlik için gittiği evde defalarca bıçaklanarak öldürüldü.

Gönyeli’de bulunan bir ikametgahta günlük ev işlerinde çalışmakta olan 45 yaşındaki Gülbahar Ulutan, dün sabah eski sevgilisi olduğu iddia edilen kişi tarafından önce sobayla darp edildi, ardından defalarca bıçaklandı.

Zanlı, olay yerinden kaçarak kayıplara karıştı.

Vücudunun çeşitli yerlerine 1’i öldürücü olmak üzere 13 bıçak darbesi alan ve çalıştığı evin koridorunda kanlar içinde yere yığılan Ulutan, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Polis, Ulutan’ın bıçaklanarak öldürülmesi olayıyla ilgili olarak olan zanlı Fatih Çıkrıkçı’nın arandığını duyurdu.

Söz konusu şahsı görenlerin en yakın polis merkezine bilgi vermesini isteyen polis, zanlının fotoğrafını da yayımladı.

Bu arada, yapılan otopside Ulutan’ın ölüm sebebinin delici, kesici alet yaralanması ile büyük damar kesisi ve dış kanama sonucu olduğu tespit edildi.

Öte yandan, cinayete kurban giden Ulutan’ın, katil zanlısı olarak aranan Fatih Çıkrıkçı hakkında, saplantılı bir şekilde sürekli kendisini rahatsız etmesi nedeniyle polise şikayette bulunduğu öğrenildi.

Önce darp edildi sonra bıçaklandı

Edinilen bilgilere göre olay, dün saat 10.30’da Akgünler Sokak üzerinde bulunan bir ikametgah içerisinde yaşandı.

Günlük ev işlerinde çalışan 45 yaşındaki Gülbahar Ulutan, ikametgahın banyo kısmında bulunduğu sırada erkek bir şahıs tarafından sopayla darp edildi. Ulutan, daha sonra söz konusu şahıs tarafından defalarca bıçaklandı.

Evden gelen çığlık seslerini duyan bölge sakinleri, eve girdiklerinde Ulutan’ı kanlar için yerde yattığını gördü.

Kareli gömlek ve mavi pantolon giyen zanlı, evin arka tarafından kaçtı.

Yaşanan vahşete şahit olan bölge sakinleri, vakit kaybetmeden durumu polis ile sağlık ekiplerine haber verdi.

İhbar üzerine ambulans ve çok sayıda polis ekibi olay yerine sevk edildi.

Olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ulutan, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 11.30’da yaşamını yitirdi.

Zanlı Fatih Çıkrıkçı aranıyor

Polis, Ulutan’ın bıçaklanarak öldürülmesi olayıyla ilgili olarak zanlı Fatih Çıkrıkçı’nın arandığını duyurdu.

Söz konusu şahsı görenlerin en yakın polis merkezine bilgi vermesini isteyen polis, zanlının fotoğrafını da yayımladı.

Olay yerine bisikletle gitti

İhbar üzerine olay yerine giden Adli Şube ekipleri ile Olay Yeri İncele uzmanları, olay mahallinde detaylı incelemelerde bulundu.

Kan gölüne dönen ikametgahın koridorunda kanlı sopa bulundu. Ayrıca ikametgahın arka duvarında çamurlu ayak izine rastlayan polis, zanlının duvardan atlayarak kaçmış olabileceği üzerinde duruyor.

Polis, olay yerinin yakınında zanlıya ait olduğu düşünülen kırmızı renkte bir bisiklet buldu. Hiçbir detayı atlamak istemeyen polis, hem olay yerinde hem de çevrede titiz bir inceleme yaptı.

Zanlının bölgedeki bir marketten sigara aldığı işyerinin güvenlik kamerasına yansıdığı öğrenildi.

“Haftada bir temizliğe geliyordu”

KIBRIS’a konuşan ev sahibi, Ulutan’ın haftada bir evlerine temizliğe geldiğini ve aynı zamanda çocuklarına da baktığını söyledi.

Ulutan’ın uzun bir süre önce boşandığı bilgisini veren ev sahibi, cinayeti ise eski sevgilisinin işlemiş olabileceğini düşünüyor.
Olay sırasında evde olmadıklarını belirten ev sahibi, zanlının cinayeti planlamış olabileceğine dikkat çekti.

Polise şikayette bulunmuş

Bu arada komşularının iddiasına göre, söz konusu zanlının yaklaşık bir haftadır evi gözetlediğini ve olay öncesinde de parkta beklediğini söyledi.

Öte yandan, zanlı olarak aranan eski sevgilinin Gülbahar Ulutan’ı daha önce defalarca rahatsız ettiği bildirildi.

Ulutan, saplantılı olan zanlının kendisini rahatsız etmesi üzerine daha önce polise giderek şikayetçi olduğu öğrenildi.

10 yılda 58 cinayet

Ülkemizde son 10 yılda 58 kişi cinayete kurban gitti. Bu küçücük ada ülkesinde işlenen cinayetler, toplumda derin yaralar açıyor. Kayıtlara geçen cinayet rakamları endişe veriyor.

Dün işlenen son cinayetle birlikte son 10 yılda 36’sı erkek, 19’u kadın ve 3’ü de çocuk olmak üzere toplam 58 kişi cinayete kurban giderek, zamansız ölümün soğukluğuyla buluştu.

Başkaları tarafından canından edilen 3 çocuk 7 ve 8 yaşlarındaydı. Çocuklardan biri öz babası, diğeri ise öz annesi tarafından katledilmişti. Bir diğer çocuk ise üvey kardeşi tarafından canından edilmişti.

Ülkemizde özellikle çocukların hunharca öldürülmesi, toplumda büyük infiale yol açmıştı.

Kadın ve çocuk ayırmadan işlenen bu cinayetlerin yıllara göre dağılımı, önemli istatistiki verileri ortaya koyuyor.

2008 yılında 4; 2009’da 4; 2010’da 5; 2011’de 4; 2012’de 7; 2013’te 5; 2014’te 6; 2015’te 5; 2016’da 1; 2017’de 8 ve 2018’in Ekim ayına kadar da 9 cinayet işlendi.

19 kadın cinayete kurban gitti

2009 hariç, son 10 yılda, her yıl en az bir kadının cinayete kurban gittiği görülüyor. 10 yıllık tabloda ise 19 kadın cinayeti var.

Bu sürede işlenen kadın cinayetlerinin 2017 yılında tavan yaptığı dikkat çekiyor. 2017’de 5 kadın, hayatının baharında öldürüldü.

Kadın cinayetlerinin son 10 yıldaki dağılımına bakıldığında, 2008’de 1; 2010’da 1; 2011’de 2; 2012’de 1; 2013’te 1; 2014’te 3; 2015’te 2; 2016’da 1; 2017’de 5 ve 2018’in ilk 10 ayında da 2 kadın cinayete kurban gitti.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER