'2019 yılının sağlık huzur ve insanca yaşam getirmesini dilerim'

banner37

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay sosyal medya hesabı aracılığıyla yeni yıl mesajı paylaştı.

banner87
'2019 yılının sağlık huzur ve insanca yaşam getirmesini dilerim'
banner90
banner99

Mesajında “Her şey olacağına ne zaman varır? Her şeyi olduğu gibi bırakırsanız, o zaman varır” değerlendirmesinde bulunan Özersay, “Gelin vardırmayalım, biraz çaba, biraz emek, biraz fedakarlıkla her şeyi olmasını istediğimiz gibi, bu ülkenin, bu toplumun yararına olacak biçimde şekillendirmeye çalışalım” dedi.

Ülkenin ekonomik ve sosyal açıdan zor bir dönemden geçmekte olduğunu; zor zamanda yere sağlam basmak ve dayanışma halinde olmayı başarmak gerektiğini belirten Özersay, Kıbrıs Türk Halkı’nın bu sıkıntıların üstesinden gelen devletler ve uluslar gibi bu zor durumdan çıkmasını başaracağını; başarmak zorunda olduğunu kaydetti. “Överken de, severken de, eleştirirken de daha adil olmaya çalışalım” diyen Başbakan Yardımcısı Özersay mesajında şunları ifade etti: “Sakın umutsuzluğa ve karamsarlığa kapılmayın.

Gerek dünyada gerekse bölgemizde önceden kestirilemeyen, öngörülemeyen pek çok gelişme yaşanıyor ve 2019 yılı da bu türden gelişmelere sahne olacak. Biraz da bu nedenle özellikle ekonomik belirsizlikleri ve riskleri dikkate alarak ayağımızı yorganımıza göre uzatalım, tasarruu olalım. “2019 yılının ister burada isterse yurt dışında yaşayanlar olsun başta mensubu olduğum Kıbrıs Türk Halkı’na ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve insanca yaşam getirmesini diliyorum. İnsan olmanın gerektirdiği değerleri yeniden hatırlayacağımız, sevmeyi ve sevdiğimizi hissettirmeyi yeniden keşfedeceğimiz bir yıl olsun.”

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2018, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75