banner6

21 yıl sonra döndü, havaalanından çıkamadı

banner37

Garson olarak çalıştığı yıllarda müşterilerden aldığı paraları zimmetine geçirerek yurt dışına kaçan H.Y., KKTC’ye girerken yakalandı

21 yıl sonra döndü, havaalanından çıkamadı
banner150 banner151 banner143

Girne’de bir otelin restoran bölümünde garson olarak çalıştığı 2001 yılında, müşterilerden aldığı paraları zimmetine geçirerek yurt dışına kaçan H.Y., olayın üzerinden 21 yıl geçtikten sonra yeniden KKTC’ye döndü ancak daha havaalanından çıkamadan tutuklandı.


Hakkındaki soruşturma tamamlanan H.Y., dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhindeki suçtan yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.


Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Emine Memiş, zanlının 2001 yılında Girne’de garson olarak çalıştığı bir otelin restoran bölümünde müşterilerden topladığı 189 milyon TL’yi (189 TL) çaldığını söyledi.


İş yeri sahibinin şikayetçi olması üzerine 2001’de soruşturma başlatıldığını ancak zanlının suç tarihinden bir gün sonra sabah saat 07.30’da ülkeden çıkış yaptığını tespit edildiğini belirten Memiş, zanlının 24 Ocak 2022 tarihinde ülkeye giriş yaptığını, Ercan Havaalanı’nda tespit edilerek tutuklandığını kaydetti.


Zanlının 24 Ocak’tan beri tutuklu olduğunu ifade eden Memiş, bu süre içerisinde otelin işletmecisinden ek ifade aldıklarını, işletmecinin olayın üzerinden uzun yıllar geçtiğini, detayları hatırlamadığını ve şikayetçi olmadığını söylediğini aktardı.


Zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını belirten Memiş, davasında hazır olabilmesi için 15 günü aşmayacak bir süreyle cezaevine gönderilmesini talep etti.


Mahkeme zanlıyı yargılanmak üzere 15 günü aşmayacak bir süreyle cezaevine gönderdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110