banner6

210 kilometre yürüyecek

banner37

Rahmi İçener, hem merhum Tahsin Mertekçi’nin anısını yaşatmak hem de trafik kazalarına dikkat çekmek için Yeşilırmak’tan Dipkarpaz’a yol kat edecek

210 kilometre yürüyecek
banner99

Ali ÇATAL

Rahmi İçener, Yalova Spor Kulübü eski Başkanı, merhum Tahsin Mertekçi’nin 2014’te yaptığı ve kendisini çok etkileyen yürüyüşün benzerini gerçekleştirecek.

Mertekçi’nin anısını yaşatmanın yanı sıra trafikteki can kayıplarına dikkat çekmeyi ve Kıbrıs Türk halkına sporu sevdirmeyi hedeflediğini kaydeden İçener, hem aile birliğini bozan hem de ekonomik anlamda ülkeye zarar veren trafik kazaları konusunda duyarlılık oluşturmak istediğini söyledi.

Bu doğrultuda, Yeşilırmak-Dipkarpaz arasındaki 210 kilometrelik yolu yürüyerek kat edeceğini duyuran İçener, tek sıkıntısının ise özellikle öğlen saatlerinde etkisini gösteren sıcaklar olduğunu belirtti.

İçener, normal şartlarda günde 30 kilometre yürüyebildiğini, bu bağlamda, bahse konu mesafeyi yedi gün içerisinde almayı planladığını da söylerken; kimseyle yarış halinde olmadığını ve hiçbir reklam kaygısı taşımadığını da vurguladı.

banner134

Kardeşi Ayhan İçener’in de arabasıyla kendisinin yanında gelerek, su başta olmak üzere ihtiyaçlarını karşılayacağını aktaran Rahmi İçener, söz konusu mesafeyi herhangi bir sorun yaşamadan tamamlamayı umduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88