banner6

23 yıldır sahte kimlikle yaşıyor 

banner37

Af Yasası’ndan yararlanmak için polise başvuran V.G’nin 23 yıldır sahte kişmlik ile yaşadığı ortaya çıktı, tutuklandı 

23 yıldır sahte kimlikle yaşıyor 
banner90
banner99

Özel Haber - Emine UYSAL ÇALUDA 

    Ülkemize 24 yıl önce konsomatris olarak gelip, bir yıl sonra çıkış yapıp, sahte kimlikle adaya gelip, evlenip, çocuk sahibi olan V.G isimli yabancı uyruklu kadın 23 yıl sonra yakalandı. 
   V.G’nin Af Yasası’ndan yararlanmak için polise ülkeden çıkış yaptığı kimliği ile başvurmasıyla yakalandığı belirtildi. 
   Sahte Resmi Evrak düzenleme, Tedavüle sürme” , “Başkasının Kimliğine Bürünme”, “Sahte Davranışla Kayıt  Temini” suçlamalarıyla tutuklanan V.G’nin ardından eşi S.G de tutuklandı ve dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.  
   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Fatma Damdelen, tanık olarak  polis memuru Ozan Kuşak’ı dinletti. 
   Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşak, 27.01.2022 tarihinde Polis Genel Müdürlüğü Muhaceret Şubesi’ne giden Moldova vatandaşı V.D. ile birlikte giden S.G.’nin, V.D’nin Moldova pasaportunu kaybettiğini ve almış olduğu geçici seyahat belgesi ile çıkış yapıp yapamayacağını sorduğunu anlattı.
   Ozan Kuşak, V.D ile ilgili olarak polis sisteminde yapılan incelemede 06.08.1999 yılında KKTC’den çıkış yaptığını ve başka girişinin olmadığı ancak sözlü beyanında 2005 yılı içerisinde Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ne işlem yapmadan giriş yaptığını beyan ettiğini kaydetti.  
  Zanlıların çelişkili beyanlarda bulunduğunu belirten Kuşak, birlikte kaldıkları ikametgahta 15.30-16.00 saatleri arasında yapılan aramada beraber çekilmiş olduğu fotoğraflarının bulunduğu albüm ve A.G. adına düzenlenen evrakların emare olarak alındığını mahkemeye aktardı.
   Kuşak, meseleyle ilgili yapılan soruşturmada V.D.'nin 2000 yılında A.G. ismiyle KKTC'ye giriş yaptığını, S.G. ile evli olup 2004 doğumlu bir çocukları olduğu ve Lefkoşa'da yapılan bütün işlemlerde A.G. isminde kayıt yapıldığının tespit edildiğine vurgu yaptı. 
   Kuşak, mesele ile ilgili olarak V.D.'nin 1999 yılında bir işyerinde konsomatris olarak bir yıl çalıştığı ve bir yıl sonra da çıkış yaptığının tespit edildiğini kaydetti. 
   Kuşak, zanlı V.G’nin 30 Ocak’ta aleyhine üç gün tutukluluk emri alındığını ve kimlik tespitinin yapılması gerektiğini ayrıca meselede alınması gereken ifadeler ve devlet dairelerinde araştırma yapılması gerektiğini belirtip, zanlı S.D’nin aleyhine de iki gün ek tutukluluk talep etti. 
   Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104