25 evde 375 bin TL’lik hasar var

banner37

Cengizköy’de elektrikten kaynaklı olduğuna inanılan bir arıza nedeniyle evlerdeki elektronik eşyalar ve elektrikli ev aletleri zarar gördü

25 evde 375 bin TL’lik hasar var
banner90
banner8

FATURALARINIZLA KIB-TEK’E BAŞVURUN… KIBRIS muhabirinin bilgi aldığı bir KIB-TEK yetkilisi, Cengizköy’de meydana gelen elektrik arızasının eski hatlardan kopan elektrik kablolarından kaynaklandığını söyledi. Aynı yetkili, mağdur olan vatandaşların faturalarını kuruma ibraz etmesini, konunun yönetim kuruluna sunulacağını belirterek, cihazlardaki hasarın elektrikte meydana gelen arızadan kaynaklı olduğunun tespit edilmesi halinde bunun giderileceğini kaydetti

Güren TİLKİ

   Lefke ilçesine bağlı Aşağı Cengizköy’deki Altındeniz Sokak’taki 25 evde elektrikten kaynaklı olduğuna inanılan bir arıza nedeniyle evlerdeki elektronik eşyalar ve elektrikli ev aletleri zarar gördü. Zararın 375 bin TL olduğu belirtildi.

   Mağdur vatandaşlar, bölgede KIB-TEK’in yaptığı hat yenileme çalışmalarında meydana gelen arızadan dolayı elektronik eşyaların ve elektrikli ev aletlerinin zarar gördüğünü iddia ederken, KIB-TEK yetkilileri bunu kabul etmedi.

   KIB-TEK yetkilileri, Cengizköy’de meydana gelen elektrik arızasının eski hatlardan kopan elektrik kablolarından kaynaklandığını söyledi.

Bu zararı kim karşılayacak?

   Altındeniz Sokak’taki 25 hanede 375 bin TL’lik maddi hasar oluştuğunu anlatan vatandaşlar, bu zararı kimin karşılayacağını sordu.

   Konuyla ilgili hiçbir yetkiliye ulaşamamaktan yakınan mağdur vatandaşlar, her evde ortalama zararın 15 bin TL civarında olduğunu söyledi.

banner134
    Vatandaşlar, “1 haftadır bölgede hat yenileme çalışması yapılıyor. Özellikle geceleyin yenilenen hatlardan patlamalar oluyor ve kablolar kopuyor. Büyük panik yaşıyoruz” dedi.

   Olay esnasında yoldan herhangi bir araç ya da yayanın geçmesi halinde büyük bir facianın yaşanabileceğini ifade eden vatandaşlar, “Canımız tehlikede. Elektrikli cihazlarımız ve elektronik eşyalarımız yandı. Klima, aspiratör, televizyon ve tüm elektronik eşyalarımız gitti” şeklinde konuştu.

   Öte yandan bölgede sütten yapılan mamullerden geçimini sağlayan Sevcan Asilkan da elektrik kesintilerinden dolayı zarara uğradığını anlattı.

KIB-TEK’e başvurun

   Bu arada KIBRIS muhabirinin bilgi aldığı bir KIB-TEK yetkilisi ise Cengizköy’de meydana gelen elektrik arızasının, hat yenileme çalışmalarından değil, eski hatlardan kopan elektrik kablolarından kaynaklandığını söyledi.

   Aynı yetkili, mağdur olan vatandaşların faturalarını kuruma ibraz etmesini, konunun yönetim kuruluna sunulacağını belirterek, cihazlardaki hasarın elektrikte meydana gelen arızadan kaynaklı olduğunun tespit edilmesi halinde bunun giderileceğini kaydetti.

   “Kurum, insanları mağdur etme niyetinde değildir” diyen bu yetkili, arızalanan cihazların tamirinin söz konusu olabileceğini bildirdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75