25 kaçak daha yakalandı

banner37

Polis Lefkoşa, Girne, Güzelyurt ve Lefke’de düzenlediği operasyonlarda ülkede ikamet izinsiz bulunan yabancı uyruklu birçok kişiyi tutukladı

25 kaçak daha yakalandı
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA-Güren TİLKİ- Meyil AVCAN

   Polis Genel Müdürlüğü’nün ülkemizde bulunan kaçaklara yönelik denetimleri devam ediyor. Önceki akşam yapılan denetimlerde Lefkoşa’da 8, Girne’de 4, Güzelyurt’ta 10 ve Lefke’de de 3 kişi olmak üzere toplam 25 yabancı uyruklu, ülkemizde ikamet izinsiz bulunmaktan tutuklandı.

   Mahkemeye çıkarılan zanlıların tümü hakkında 3’er günlük tutukluluk emri temin edildi.

Başkentte 8 kişi

   KKTC’de 2015 ile 2019 tarihleri arasında kaçak olarak kalan 5’i Filipinli, 2’si Pakistanlı, 1’i Türkiyeli 8 kişi daha başkentte yakalandı ve dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ali Hidayet, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Zübeyde Sennaroğlu’nu dinletti. Mahkemede yeminli şahadet veren Sennaroğlu, 8 zanlının da KKTC’de ikamet izinsiz bulunmak suçundan methaldar olduğunu kaydetti. Polis memuru Zübeyde Sennaroğlu, zanlıların 20 Haziran’da Lefkoşa’da yapılan genel kontrolde KKTC’de ikamet izinsiz bulunduğunun tespit edilip, suçüstü tutuklandığını mahkemeye aktardı.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Girne’de dört kaçak daha tutuklandı

   Girne’de önceki akşam yapılan asayiş ve trafik denetimlerinde, ülkede ikamet izinsiz bulundukları tespit edilen Mustafa Nawaz, Awais Ali, Awais Ali Faiz ve Muhammad Haneef Khan tutuklandı.

   Girne’de mahkeme huzuruna çıkarılan zanlılar aleyhinde 3’er günlük tutukluluk emri alındı. Bu sürede zanlıların ihraç işlemlerinin tamamlanacağı bildirildi.

banner134
   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru Yalgı Döşenci’yi tanık olarak dinletti. Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Yalgı Döşenci, zanlıların “İkamet İzinsiz Kalmak” suçundan methaldar olduklarını belirtti. Önceki akşam yapılan asayiş ve trafik denetimlerinde zanlıların yapılan kimlik kontrollerinde, ülkede ikamet izinsiz bulunduklarının tespit edildiğini söyledi.

   Döşenci, dört zanlının ülkelerine gönderilebilmeleri için iade işlemlerinin başlatıldığını belirtti.

Güzelyurt ve Lefke’de 13 kaçak

   Güzelyurt ve Lefke’de yapılan polis denetimlerinde ülkemizde kaçak oldukları belirlenen 13 kişi daha tespit edildi. 10’u Güzelyurt’ta, 3’ü de Lefke’de tespit edilen zanlılar, Güzelyurt’ta mahkemeye çıkartıldı.

   Zanlılar hakkında 3’er günlük tutukluluk emri alındı.

   Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde dün de tercüman sıkıntısı yaşandı. Lefke’den götürülen 10 zanlı, mahkeme huzuruna ancak öğle saatinde çıkarılabildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75