banner6

250 kök asma söküldü

banner37

Doğancı ile Lefke arasında yapım çalışmalarına yeniden başlanan çift şeritli anayol güzergâhındaki istimlâk sorunu aşılan bir engel daha kaldırıldı

250 kök asma söküldü
banner99

Güren TİLKİ

Güzelyurt ile Lefke arasındaki trafiği rahatlatması için yapımına yıllar önce başlanan ancak Doğancı ile Lefke arasında kalan yaklaşık 7 kilometrelik alan içerisindeki bazı arazi sahipleriyle yaşanan istimlâk sorunu nedeniyle duran çift şeritli anayol yapımı çalışmaları yeniden hız kazandı.

Yaklaşık 7 yılın ardından istimlâk sorunları çözülen arazilerdeki yıkım ve söküm çalışmalarına başlandı.

Bu çerçevede, dün de istimlâk sorunu çözülen Emine Hüseyin Çaluda’nın Cengizköy’deki üzüm bağında söküm çalışması yapıldı.

Yolun geçtiği güzergâh üzerinde bulunan bağa giren Karayolları Dairesi’ne ait iş makineleri 250 kök asmayı söktü. Söküm çalışmalarını Güzelyurt Karayolları Dairesi Müdürü Cemal Orakcıoğlu bizzat yönetti.

Bu çalışmanın ardından güzergâh üzerinde sorunlu olan ve istimlâk sorunu çözülen bir mandıra ve bir de mandıra kaldığı, buralardaki yıkım ve söküm çalışmalarının da hafta içerisinde tamamlanacağı ve yol yapım çalışmalarına yeniden başlanılması için herhangi bir engelin kalmayacağı belirtildi.

banner134

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104