banner6

258 promil alkollü zanlı, polisi epeyi uğraştırdı

banner37

Lefkoşa’da sakin A.Ç. isimli kadının evinin avlusuna giren zanlı V.L.B.N., kadının şikayeti üzerine gözaltına alındı. Sorgu sırasında zanlı, Adli Şube’de de polislere zor anlar yaşattı

258 promil alkollü zanlı, polisi epeyi uğraştırdı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Ülkemizde hukuk öğrenimi gören ve Lefkoşa’da sakin A.Ç. isimli kadını beğendiği ve tanışmak istediği gerekçesiyle izinsiz olarak avlusuna girip, köpeğini alan zanlı V.L.B.N., kadının şikayeti üzerine tutuklandı.

258 promil alkollü olduğu belirlenen ve Adli Şube’de de bağırıp, uygunsuz hareketlerde bulunan zanlı V.L.B.N., dün sabah mahkemeye çıkarıldı. 

Mahkemede söz alan zanlı V.L.B.N., “Ben kimsenin evine girmedim. Suçsuzum. Yargılanmamda ortaya çıkacak. Teminatı haftaya yatırabilirim” dedi.

“Mülke Tecavüz”, “Sokağa Çıkma Yasağına Aykırı Hareket”, “Sarhoşluk”, “Rahatsızlık”, “Uygunsuz Tavır Hareket” suçlamalarıyla tutuklanan V.L.B.N., dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Doğukan Can’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Can, 06.08.2021 tarihinde saat 02.00 raddelerinde şu anda huzurda bulunan zanlı V.L.B.N.’nin, A.Ç.’nin ikametgahının avlusu içerisine rahatsız etmek kastı ile girip mülke tecavüz ettiğini belirtti.

Polis memuru Doğukan Can, ayrıca adı edilen zanlının KKTC Bakanlar Kurulu'nun almış olduğu 00.00-05.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı kararına uymadığını mahkemeye aktardı.

Sabah saatlerine kadar polisi uğraştırdı

banner134

Can, yine aynı tarihte saat 03.40’ta Lefkoşa'da umumi bir yer olan Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube odası içerisinde aynı gün Lefkoşa'da meydana gelen Mülke Tecavüz meselesi ile ilgili olarak şubede bulunan V.L.B.N.’nin nefesinde 258 promil alkol bulunduğunun tespit edildiğini söyledi.

Can, zanlının sarhoş bir vaziyette, makul mazereti olmaksızın yüksek sesle anlaşılmaz bir şekilde bağırıp çağırmak sureti ile rahatsızlık yapıp, ellerini ve kollarını gelişigüzel sallamak suretiyle uygunsuz tavır harekette bulunduğuna vurgu yaptı.
Polis memuru Doğukan Can,  06.08.2021 tarihinde zanlıya işlemiş olduğu suçlar ile ilgili yazılı dava tebliği yapıldığını ve zanlının sükut kalıp imzalamayı reddettiğini kaydetti.

Zanlının aleyhine başlatılan tahkikatın tamamlandığını belirten Can, zanlının Nijerya uyruklu olup bir üniversitede uluslararası hukuk fakültesi 4. sınıf öğrencisi olduğunu mahkemeye aktardı.

Can, zanlının yargılamadan kaçmasını önlemek ve ileride görülecek olan davalarında hazır bulunmasının sağlanması için mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının davalarında hazır bulunması maksadı ile yurt dışına çıkışını yasaklayarak, 4 bin TL nakit teminat yatırması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88