283 bin TL’yi sirkat eden zanlıya 6 gün daha tutukluluk

banner37

Semson Ticaret isimli işyerinde çalışan ve hastanelere satışını yaptığı tıbbi ameliyat malzemelerinden temin ettiği 283 bin TL’yi zimmetine geçirmekle suçlanan Mustafa İlteralp’in tutukluluk süresi uzatıldı

283 bin TL’yi sirkat eden zanlıya 6 gün daha tutukluluk
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da faaliyet gösteren Semson Ticaret isimli işyerinde çalışan ve hastanelere satışını yaptığı tıbbi ameliyat malzemelerinden temin ettiği 283 bin TL’yi sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan zanlı Mustafa İlteralp’in tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı.

   “Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Mustafa İlteralp, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fırat Kızıltunçlar, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hamza Tarman’ı dinletti.

   Mahkemede mesele ile ilgili yeminli şahadet veren Tarman, zanlı Mustafa İlteralp’in çalıştığı Semson Ticaret isimli işyerine ait Lefkoşa, Girne ve Mağusa’da hastanelere satışını yaptığı tıbbi ameliyat malzemelerinden temin ettiği 283 bin TL’yi sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklandığını anımsattı.

   Polis memuru Hamza Tarman, zanlı Mustafa İlteralp’in verdiği itiraf içerikli gönüllü ifadesinin teyit ve tekzibinin yapıldığını belirtti. Tarman, tahkikatın çok yönlü devam ettiğini belirterek, zanlının 6 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

banner134
   Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlının 6 tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75