banner6

2'si serbest, 1'i cezaevine

banner37

Narkotik polisinin, Gazimağusa’daki iki evde düzenlediği operasyonda ele geçirdiği 3 gram ağırlığındaki hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyle ilgili üç üniversite öğrencisi aleyhine yürütülen polis soruşturması bitti

2'si serbest, 1'i cezaevine
banner150 banner150 banner151 banner152

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisinin, Gazimağusa’daki iki ayrı evde düzenlediği operasyonda ele geçirilen 3 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyle ilgili yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Meseleyle ilgili tutuklanan Nijerya uyruklu Abdulhamid Lokogoma Abdul, Kanu Odee Ojong ve Fasial İsmail Aminu isimli gençler, dün mahkemeye çıkarılarak, işledikleri suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Mahkeme, 2015’ten beridir ülkede kaçak olarak bulunan Fasial İsmail Aminu’yu 1 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderirken, üniversite öğrencisi Abdulhamid Lokogoma Abdul ve Kanu Odee Ojong’yu 5’er bin TL nakdi teminata bağladı.

Gençler, teminat şartlarını yerine getirerek, davaları sonuçlanıncaya değin serbest bırakıldı.

Tahkikat bitti

Dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık  adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak’ın sorularını, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Kavaz yanıtladı.

Tanık polis Mustafa Kavaz, aldığı bir bilgi ışığında, zanlı Abdulhamid Lokogoma Abdul’un ikamet ettiği Bayram Apartmanı’nda, mahkeme emriyle arama yaptığını ve arama sonucu, lacivert deri para cüzdanında, içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan içime hazır sarma sigara bulduğunu anlattı.

Mustafa Kavaz,  Abdulhamid’in, konu maddeyi, aynı gün, Kanu Odee Ojong’dan aldığını öğrenmesi üzerine, Ojong’un kaldığı daireye, Fasial İsmail Aminu’nun bulunduğu sırada giderek arama yaptığını söyledi.

Özdesoy, konu evde, Kanu Odee Ojong ve Fasial İsmail Aminu’nun kullandığı ortak dolap içerisinde, sigara paketi içerisinde 3 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddeyi bularak zapt ettiğini belirtti.

Birçok ifade temin edip, emareleri incelemeye gönderdiğini kaydeden tanık polis, tutukladığı tüm zanlılar

aleyhine yürüttüğü tahkikatını tamamladığını belirtti ve mahkemeden, yazılı dava tebliğ ettiği Abdulhamid Lokogoma Abdul ve Kanu Odee Ojong’u uygun birer teminata, 2015’ten beridir ülkede kaçak olarak bulunan Fasial İsmail Aminu’yu da bir ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevine göndermesini talep etti.

Tanık polis, Abdulhamid Lokogoma Abdul’a, uyuşturucu alma ve tasarruf,  Kanu Odee Ojong ve Fasial İsmail Aminu’ya da uyuşturucu madde verme ve tasarruf davalarını getirdiğine değindi.

Yargıç Gökan Asafoğulları, ülkede kaçak statüsü olan Fasial İsmail Aminu’yu 1 ay cezaevine gönderirken, diğer zanlıları da 5’er bin TL nakdi teminata bağladı.

Asafoğulları, teminatla serbest bıraktığı zanlıların tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koyup, bu maksatla yurt dışına çıkışlarını yasakladı.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2017, 08:54
banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88