banner6

2’si serbest kaldı 1’i cezaevine gönderildi

banner37

Gazimağusa’da uyuşturucu suçundan tutuklanan Hüseyin Aksoy, Ender Mustafa Özkan ve Ozan Yaraşık aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı. Zanlılar teminat duruşmasına çıkarıldı

2’si serbest kaldı 1’i cezaevine gönderildi
banner150

banner150

banner99

Özel Haber - Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da MDMA türü uyuşturucu içeren 31 adet hap tasarruf eden Hüseyin Aksoy (24), Ender Mustafa Özkan (22) ve Ozan Yaraşık (29) aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

   Narkotik ekipleri tarafından düzenlenen operasyon sonucu tutuklanan 3 genç, dün teminat talebiyle mahkemeye çıkartıldı.

   Mahkeme, talep üzerine Hüseyin Aksoy’u 25 bin TL, Ozan Yaraşık’ı 15 bin TL, benzer suçtan davaları olup, konu maddeleri 8 bin 60 TL karşılığında Hüseyin Aksoy’a satan Ender Mustafa Özkan’ı ise her ne şart altında olursa olsun 2 ayı geçmeyen bir süre cezaevine gönderdi.

   Dünkü teminat duruşmasında, meseleyle ilgili talebi NKÖM görevli polis memuru Hüseyin Özdesoy aktardı.

   Tanık polis Hüseyin Özdesoy, zanlı Hüseyin Aksoy’u, 15 Mayıs 2023’te, saat 21.45’te, DAÜ Kampüsü Yurtlar Bölgesi’nin arka kısmındaki, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin oto parkına açılan demir kapının önünde faaliyet gösteren erkek berberi önünde durduğu sırada tespit ettiğini hatırlattı.

   Hüseyin Özdesoy, Hüseyin Aksoy’un üst aramasında, giydiği kot pantolonun sağ ön cebinde, pembe renk sakız kutusunda MDMA türü uyuşturucu içeren  31 adet pembe renk hapı bulup emare zapt ettiğini söyledi.

   Özdesoy, zanlı Ender Mustafa Özkan’ın, Hüseyin Aksoy’un tutuklandığını görmesi üzerine kaçmaya yeltendiğini ancak kısa bir süre sonra tespit edilip tutuklandığını belirtti ve suçla bağlantısı tespit edilen Ozan Yaraşık’ı da alıkoyduğunu sözlerine ekledi.

   Tanık polis, teyit ettiği itiraf nitelikli gönüllü ifadeye göre, zanlı Hüseyin Aksoy’un emare zapt ettiği hapları Ozan Yaraşık’ın da yanlarında bulunduğu esnada, Ender Mustafa Özkan’dan satın aldığını belirttiğini kaydetti.

   Polis, yazılı dava tebliğ ettiği zanlılar aleyhindeki soruşturmasını tamamladığını ifade etti ve mahkemeden zanlılar aleyhine uygun teminat talep etti.

   Talebi değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, tüm zanlıları KKTC dışına çıkmaktan men etti.

   Çiğdem Güzeler, benzer suçtan davaları bulunan Ender Mustafa Özkan’ı her ne şart altında olursa olsun 2 ayı geçmeyen bir süre cezaevine gönderdi.

   Güzeler, Hüseyin Aksoy’u 25 bin TL, Ozan Yaraşık’ı 15 bin TL nakdi teminata bağlayıp, KKTC vatandaşı 1’er kefilin lehlerine 100’er TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2023, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104