banner6

3 Aralık Dünya Engelliler günü

banner37

3 Aralık Dünya Engelliler günü
banner150 banner150 banner151 banner143

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla KKTC Engelliler Spor Federasyonu’nu ziyaret etti.

Lefkoşa Atatürk Spor Kompleksi’nde yer alan Federasyon lokalindeki ziyarette konuşan Başçeri, Federasyon’un ortaya koyacağı faaliyetlerde her zaman yanında olacaklarını, engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmak adına ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi.

Başçeri, KKTC’de yaşayan engelli bireylerin spor ile topluma, tam ve etkin katılımını hedefleyen Federasyon’un çalışmalarını yakından takip ettiğini kaydetti.

Türkiye süper liginde yer alan engelli basketbol takımın yoluna daha güçlü devam etmesi için desteklerinin süreceğini ifade eden Başçeri, Federasyon’a sporcu sandalyesi de takdim etti.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle KKTC Engelliler Spor Federasyonunu ziyaret etmek istediğini ve iki engelli bireye sporcu sandalyesi takdim ettiklerini ifade eden Başçeri, engelli bireylerin her alanda hayatını kolaylaştıracak adımların atılmasının önemine işaret etti.

Türkiye liginde de boy gösteren basketbol takımının başarılarından gurur duyduklarını, takıma güçlü sporcular katıldıkça Türkiye’de de üretimi yapılan sporcu sandalyesi konusunda desteklerinin süreceğini ifade eden Başçeri, sıkıntılar olduğunu ancak mutlak surette engelli bireylerin hayatının kolaylaştırılması gerektiğini vurguladı.

Federasyonun da, engelli bireyleri spor yoluyla topluma kazandırma çabalarına destek olmaya çalıştıklarını ifade eden Başçeri, tekerlekli sandalye takımının Türkiye’de daha güçlü bir takım ile sahaya çıkmasını istediklerini söyledi ve “Sizin başarınız bizim gururumuzdur. Büyükelçilik olarak desteğimiz sürecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2021, 15:52
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110