3 bin TL'yi bulamadı, cezaevine gitti

banner37

Gazimağusa’da bir market önündeki araç içerisinde yarı baygın vaziyette tespit edilen H.Ç. aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı

3 bin TL'yi bulamadı, cezaevine gitti

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisinin, Gazimağusa’daki bir market önünde park ettiği aracı içerisinde yarı baygın vaziyette uyuşturucu maddeyle tespit edilen H.Ç. aleyhindeki polis soruşturması bitti.

Önceden de benzer suç işleyerek Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalandırılan H.Ç., mahkemenin öngördüğü 3 bin TL nakdi teminatı yerine getiremeyince, davaları görüşüleceği tarihe değin, 1 ayı geçmeyen bir süre, Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Dünkü teminat duruşmasında, meseleyle ilgili gelişmeleri aktaran Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mahir Türe, zanlıyı, 13 Haziran 2018’de, saat 11.00’de, İlarma Market önündeki bir araç içerisinde, yarı baygın vaziyette tespit ederek tutukladıklarını anımsattı.

Zanlı H.Ç.’nin elinde, içerisinde uyuşturucu madde olan tütünle karışık sarma sigara ve aracında yazılı kağıt içerisinde 1 gram ağırlığında sentetik cannabonid türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini kaydetti.

Tanık polis, zanlıya, uyuşturucu madde alma ve tasarruf davaları getirildiğini belirterek, mahkemeden, suçlarını kabul eden zanlıyı, uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, davaları sonuçlanıncaya değin, yurt dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı, 3 bin TL’lik nakdi teminata bağladı.

Yargıç, KKTC vatandaşı bir kefilin lehine imza edeceği bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istediği zanlının ayrıca, haftanın bir günü, en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücut etmesini istedi.

Şartları yerine getiremeyen zanlı, 1 ay süresince Lefkoşa Merkezi cezaevine gönderildi.
 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER