banner6

3 genç teminata bağlandı

banner37

Yarım gram uyuşturucu madde ile yakalanan üniversiteli gençler yeniden mahkemeye çıkarıldı.

3 genç teminata bağlandı
banner151

Emine UYSAL

Lefkoşa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı ekip tarafından bir eve düzenlenen operasyonda ele geçirilen “yarım gram” ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde kapsamında tutuklanan üç genç, teminatla serbest kaldı.

Ev sahibi U. P.’nin yanı sıra evde bulunan M. Ö. ile H. D. de dün, teminata bağlanılmak üzere Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada, Başsavcılık adına Savcı Behrat Mavioğlu, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis çavuşu Mehmet Bayram’ı tanık olarak dinletti.

Bir ihbar üzerine, 29 Ekim günü, zanlı U. P.’nin ikametgâhında arama yapıldığını belirten Bayram, evde, birlikte tespit edilen kişilerin üzerinde ve ikametgâh içerisinde yapılan aramada, “yarım gram” ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde, uyuşturucu içiminde kullanılan “1 adet plastik kova”, “1 adet pet şişe” ve “folyonun” emare alındığını söyledi.

Gönüllü ifade vererek suçlarını kabul eden zanlıların KKTC’de öğrenci statüsünde olduğunu belirten Bayram, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışlarını yasaklayarak, 2’şer bin TL nakdi teminat yatırmaları ve iki haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla serbest bırakılmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 09:43
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110