3 günde 6 bin kişi uçakla KKTC’den ayrıldı

banner37

Kıbrıs’ta bulunan turistler ile öğrenciler, adayı terk etmeye başladı. Ercan Havaalanı’ndan 14-15 ve 16 Mart’ta 38 uçak kalkış yaptı, Larnaka Havaalanı’nda da yoğunluk olduğu görüldü

banner87
3 günde 6 bin kişi uçakla KKTC’den ayrıldı
banner90
banner99

HAVAALANLARI KALABALIK… Ercan Havaalanı, son birkaç gündür en yoğun günlerini yaşıyor. Ülkemizde turist ve öğrenci olarak bulunan yüzlerce kişi, kendi ülkelerine geri dönmeye başladı. Sivil Havacılık Dairesi’nden edilen bilgiye göre, üç günde 38 uçak havaalanından kalkış yaptı, 5- 6 bin arası yolcu da ülkemizden çıktı. Larnaka Havaalanı’nda da yoğunluk olduğu görüldü.

Ahmet UÇAR

Koronavirüs korkusu ve hastalığın yayılmasını önlem için alınan tedbirler herkesi panikletti.

Kıbrıs’ta bulunan turistler, öğrenciler ve daha birçok kişi, ülkelerine dönmek için havaalanlarına akın etti.

Ercan Havaalanı, son birkaç gündür en yoğun günlerini yaşıyor.

Sivil Havacılık Dairesi’nden elde edilen bilgilere göre, 14-15 ve 16 Mart günlerini kapsayan zaman diliminde 38 uçak havaalanından kalkış yaptı, 5- 6 bin arası yolcu da ülkemizden çıktı.

Larnaka Havaalanı’nda da yoğunluk olduğu görüldü. Larnaka’dan ülkelerine uçuş yapan kişilerin hepsinde maske olduğu dikkat çekti.

Ercan Havalimanı düzenli

dezenfekte ediliyor
 

T&T Ercan Havalimanı’nda Korona Virüs vakalarına karşılık yolcu sağlığı ve uçuş güvenliği nedeniyle önlemler artırıldı. Havalimanı düzenli olarak dezenfekte edilirken, yolcular için de belirli noktalara sıvı el dezenfektanları konuldu.
   T&T Havalimanı İşletmeciliği Genel Müdürü M. Serhat Özçelik, KKTC hükümetinin aldığı kararlar çerçevesinde Ada’nın en önemli giriş noktası olan Ercan Havalimanı’nda Koronavirüsüne karşı gerekli tüm tedbirleri aldıklarını, bu çerçevede düzenli olarak dezenfekte uygulaması yapıldığını söyledi.
   Özel kıyafetler giyen ekiplerin her gün Ercan Havalimanı’nda virüs kaynaklı hastalıkların yayılmasını önlemek için dezenfekte edildiğini kaydeden Özçelik, yolcuların havalimanına giriş yaptığı güvenlik ve pasaport noktaları, checkin- bagaj teslim noktaları, danışma noktaları, gelen ve giden yolcu salonları, tuvaletler, mescit, bebek bakım odaları, dutty-free, bagaj taşıma arabaları, x-ray kutuları, yiyecek bölümleri ve uçağa binmek için kullanılan kapılarda ilaçlamaların yapıldığını kaydetti.
   Özçelik, bu çerçevede Sağlık Bakanlığı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, Polis Genel Müdürlüğü, Muhaceret, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı ve Değirmenlik Belediyesi ile koordineli olarak çalıştıklarını kaydetti.
    T&T Ercan Havalimanı’nda uçuş operasyonlarının devam ettiğini de kaydeden Özçelik, son günlerde sosyal medyada çift yönlü KKTC uçuşlarının durdurulduğu ve Ercan Havalimanı’nın karantinaya alındığı yönündeki açıklamaların gerçeği yansıtmadığını, bu gibi paylaşımlarına itibar edilmemesini istedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75